• Новак
MDR-20-24 Префрлање на Моќта 1 Компјутер 24V DC 1А 47-63Hz 85VAC да 264VAC за MDR-20-24 Din Железнички Напојување

MDR-20-24 Префрлање на Моќта 1 Компјутер 24V DC 1А 47-63Hz 85VAC да 264VAC за MDR-20-24 Din Железнички Напојување

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Тој е опремен со постојан струја режим за над-оптоварување заштита, фитинг различни индуктивни или капацитивни апликации.Целосна заштита функции за индустриска контрола апарати, направи MDR-20 многу конкурентни напојување.Din железнички напојување серија, се прилагодат да биде инсталиран на Т-35/7.5 монтажа шини.Целата серија усвојува полн спектар на AC влез од 85 VAC да 264 VAC.Направени со пластична обвивка, која има голема работна ефикасност.Функција : Din железнички напојување серија, се прилагодат да биде инсталиран на Т-35/7.5 монтажа шини.Тој е опремен со постојан струја режим за над-оптоварување заштита, фитинг различни индуктивни или капацитивни апликации.Целата серија усвојува полн спектар на AC влез од 85 VAC да 264 VAC.Направени со пластична обвивка, која има голема работна ефикасност.Целосна заштита функции за индустриска контрола апарати, направи MDR-20 многу конкурентни напојување.Спецификација : Предмет Тип : Din Железнички Моќ Supply Output напон : DC 24 VRated струја : 1 ACurrent опсег : 0~1 ARated моќ : 24 WRipple и бучава : 150m Vp-p Voltage точност : ±1.0%Линеарна приспособување го оценувате : ±1.0%Оптоварување регулатива го оценувате : ±1.0%Стартување, пораст time : 500ms, 30ms/230 VAC 1000ms, 30ms/115 VAC (на полно оптоварување)се Одржи време : 50ms/230 VAC 20ms/115 VAC (на полно оптоварување)Влезниот напон спектар : 85-264 VAC/120-370 VDCFrequency опсег : 47-63 Hz Package листа : 1 x Din Железнички Напојување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста