• Новак
C-SIZHU Универзална Кабел Анти Кражба Лаптоп Безбедност USB Порта за Статистика Лаптоп за Заклучување од Челик

C-SIZHU Универзална Кабел Анти Кражба Лаптоп Безбедност USB Порта за Статистика Лаптоп за Заклучување од Челик

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

USB интерфејс, универзал за лаптоп, КОМПЈУТЕР или компјутери, но не се погодни за USB 3.0. 4-цифрена шифра комбинација, лесно да се постави.Цинк легура и Челик материјал, издржлив да ја користите.Повеќе лесно се паметат, совршен придружник за патување, дома и во канцеларија.Една рака операција за да лесно да се инсталира за заклучување, и лесно да се преземе.Инструкции : 1. Усогласување на правилната лозинка со thedirectionon заклучување на телото, и да се поттикнат на код се префрлат на thedirection со рака.И задржете надолу до тогаш чекор е завршен (мора да не нека оди во текот на поставувањето на процесот).2. Поставување на првиот лозинка, како што се 1-0-0-0, отпуштете го копчето за вклучување, проверете дали на лозинка е поставено successfully Then повторете горните чекори, и потоа во собата на вториот, третиот и четвртиот лозинки соодветно.Спецификација : Материјал : Цинк легура, Steel Color : Silver Cable Должина : Околу 1.9 m Package вклучува : 1pc x Лаптоп Комбинација Lock Note : 1. Проверете за да се осигурате дека на лозинка е поставено успешно и потоа се намести на компјутерот.2. Бирате лозинка веднаш по употребата за да се спречи нарушување предизвикано од допирање на кодот на вредноста се префрлате по грешка.3. Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.4. Ве молиме овозможи 1-2 см разлики поради прирачник за мерење.5. Проверете дали лозинката е во собата и потоа заклучување на вашиот компјутер.

Декларирани спецификации

Material:
Zinc alloy, Steel
Color:
Silver
Cable Length:
About 1.9m
Package includes:
1pc x Laptop Combination Lock :
1. Check to make sure that the password is set successfully and then lock it on the computer. :
2. Dial the password immediately after use to prevent the disorder caused by touching the code adjustment switch by mistake. :
3. Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
4. Please allow 1-2 cm differences due to manual measurement. :
5. Check to make sure the password is set and then lock it to your computer. :

Комплементите на стоката

Веста