• Новак
LED Светло Кутија Трагач, Преносни Следење LED Копија Одбор Светлина Кутија, IP65 Водоотпорен Ултра-Тенок USB Напојување Artcraft LED Трага Светлина Подлога за Анимација Индус

LED Светло Кутија Трагач, Преносни Следење LED Копија Одбор Светлина Кутија, IP65 Водоотпорен Ултра-Тенок USB Напојување

Оценка на стоката:
DEN 806.40

Достапност
Производот е достапен

Практична цртање одбор : нема предлог, IP65 водоотпорен цртање одбор, многу е удобен и лесен за употреба, со 5 загради, така што вашиот цртеж процесот е стабилен и мазна.Јасно копирање : Рефлексии може да се направи полесно за вас да го најдете или се подготви било најдобро работат во секое време, насекаде.Одгледување на цртање способност : Тоа е корисно да се посветам на рака-око координација и основните цртање способност, погоден за деца, помлад сликари, помлади уметници, анимација индустрија, итн.Мобилен телефон прилагодливи : Можете да го прилагодите осветлувањето на екранот на вашиот телефон или таблет за да се добие саканиот цртање ефект.Издржливи професионални материјал : цртање одбор е составен од проѕирни или целосно транспарентна акрилик материјал, која е погодна за анимација индустрија, хартија, бела крпа, не-плетени ткаенини, графити и др.Спецификација : Тип : Цртање Одбор Боја : проѕирни или целосно транспарентен Материјал : Акрилик Затемнување на владата : да го Користите телефонот за да ја прилагодите светлината Водоотпорен оценка : IP65 Погоден за Анимација индустрија, хартија, бела крпа, не-плетени ткаенини, графити и др.Тежина : Околу. 185g / 6.53 оз Големина : Прибл. 20 x 14 x 2cm / 7.87 х 5.51 x 0.79 во Пакет Листа : 1 x Цртање Одбор 5 x Загради 1 x Упатство за Корисникот : 1. Изберете слики во вашиот телефон или таблет; 2. Користење на конверзија софтвер за претворање на слики во скица линија цртежи, или не за боја слики; 3. Огледало слика во телефонот или таблет (Ако не е, снимена е обратна); 4. Поставете го телефонот или таблет рамни на масата, место на одборот на две загради.Одборот е во средината, телефонот е, од една страна, и потребно бела хартија е на другата страна; 5. Користете проекција за исцртување на слика; 6. Го прилагодите осветлувањето на екранот на вашиот телефон или таблет за да се добие посакуваниот ефект.Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Декларирани спецификации

Type:
  Drawing Board
Color:
translucent or fully transparent
Material:
Acrylic
Dimming mode:
Use the phone to adjust the brightness
Waterproof rating:
IP65
Suitable for Animation industry, paper, white cloth, non-woven fabrics, graffiti, etc. :
Weight:
Approx. 185g / 6.53oz
Size:
Approx. 20 x 14 x 2cm / 7.87 x 5.51 x 0.79in
  :
Package List:
1 x Drawing Board :
5 x Brackets :
1 x User Manual :
User Guide:
1. Choose photos in your phone or tablet; :
2. Using conversion software to convert pictures into sketch line drawings, or not for color pictures; :
3. Mirror the picture in the phone or tablet (If not, the imaged is reversed); :
4. Place the phone or tablet flat on the table, place the board on the two brackets. The board is in the middle, the phone is on one side, and the required white paper is on the other side; :
5. Use the projection to draw the picture; :
6. Adjust the brightness of your phone or tablet to get the desired effect. :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Комплементите на стоката

Веста