• Новак
Jutagoss Итни Стоп Притисни Switch Црвениот Знак Итни Стоп Печурки Притисни Копче се Префрлат на Авто-Заклучување Итни Стоп се Префрлите ZB2-BE102C 5PCS

Jutagoss Итни Стоп Притисни Switch Црвениот Знак Итни Стоп Печурки Притисни Копче се Префрлат на Авто-Заклучување Итни

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

【Параметар】- Материјал : Пластика;Боја : Црвена;Монтажа Кол : 22mm/0.87 инчен;Switch висина : 68.5 mm/2.67 инчен;Копчето Знак : Стрелките;Акција Тип : Само Заклучување;Копчето Reset Форма : Ротари Ресетирате;Изолација Напон : 600 V;Номинална Струја : 10 A;Терминал Вид : Со База;. 【Апликација】- Еден switch копчиња се користат за контрола на автоматски контрола кола, како што електромагнетни почеток,контактори,релеи,и др.;. 【Предности】- печурки копче е лесно да се инсталира и на завртката терминалот може да се користи директно, без заварување,кој е лесен и брзо да го инсталирате;. 【Добра Функција】- На копчето префрлете се има око-фаќање на боја и компактна структура, која е погоден за индустриски итни стоп, и работата е брзо и нежно. 【Пакет Содржина】- 5 PCS x Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање;.Опис : Итни Стоп Притисни Прекинувачот е широко се користи за контрола автоматска контрола кола, како што електромагнетни почеток,контактори,релеи,итн;Притисни Копче за Префрлање е со висок квалитет и е добар избор за да го замените стариот или скршени.;Кога печурки главата копчето е притиснато,Self-Locking Итни Стоп Прекинувач автоматски ќе се заклучува и се ротира за ослободување;Спецификации : Име на Производ : Итни Стоп Притисни Вклучите Стоп Притисни Копче за Префрлање;Изолација Напон : 600 V;Номинална Струја : 10 A;Производ Модел : ZB2-BE102 C;Акција Тип : Само Заклучување;Број на Предмети : 5 PCS x Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање; Забелешка : ве Молиме проверете оригиналната дата на копчето пред купување : номинална струја и оценет напон;.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста