• Новак
Нокти Датотеки со Чинија, мала Тежина Нокти Датотека Sefe Обновливи Педикир Маникир за Салон за Почетници

Нокти Датотеки со Чинија, мала Тежина Нокти Датотека Sefe Обновливи Педикир Маникир за Салон за Почетници

Оценка на стоката:
DEN 554.16

Достапност
Производот е достапен

Нокти датотеки се вискозни и лесно да се водат нокти датотеки, мала тежина, лесен за ракување, погодна за професионалци и почетници.Употреба на високо квалитетни нокти датотека материјали е дизајниран за салон за резерви, и нерѓосувачки челик дното плоча е издржлив.Тоа може да бидат отфрлени по завршувањето на работата.Тој е опремен со 100pcs замена песок ленти, што е доволно за употреба.Со цел да се подобри безбедноста, со користење на нокти датотека замена и нерѓосувачки челик дното плоча, тоа може да биде лесно да се дезинфицираат по употребата.Нерѓосувачки челик материјал е абразивни, лесно да се датотеката, и брзо и чисто да облик на ноктите.Функција : 1. Со цел да се подобри безбедноста, со користење на нокти датотека замена и нерѓосувачки челик дното плоча, тоа може да биде лесно да се дезинфицираат по употребата.2. Употреба на високо квалитетни нокти датотека материјали е дизајниран за салон за резерви, и нерѓосувачки челик дното плоча е издржлив.3. Нерѓосувачки челик материјал е абразивни, лесно да се датотеката, и брзо и чисто да облик на ноктите.4. Нокти датотеки се вискозни и лесно да се водат нокти датотеки, мала тежина, лесен за ракување, погодна за професионалци и почетници.5. Тоа може да бидат отфрлени по завршувањето на работата.Тој е опремен со 100pcs замена песок ленти, што е доволно за употреба.Како да го Користите : Отстранете ја заштитната фолија на нокти датотека и ставете го на дното плоча, која е едноставен и лесен.Спецификација : Предмет Тип : Ноктите File Product Материјал : Не ' Рѓосувачки Steel Product Големина : Прибл.18cmx2.8cm/7.1 × 1.1in Bottom Плоча Дебелина : Прибл.1mm/0.04 in Features : ноктите датотека е дизајниран со обновливи нерѓосувачки челик основна плоча и абразивни слој за да се обезбеди брз и безбеден пристап.слатка нокти датотека може да биде лесно да се отстрани.Пакет Листата : 100 x File1 x Дното Plate Note : Прирачник за Мерење,таму ќе биде малку грешка.

Декларирани спецификации

Item Type:
Nail File
Product Material:
Stainless Steel
Product Size:
Approx.18cmx2.8cm/7.1x1.1in
Bottom Plate Thickness:
Approx.1mm/0.04in
Features:
The nail file is designed with a reusable stainless steel base plate and a abrasive layer to ensure quick and safe access.viscous nail file can be easily removed.
Package List:
100 x File :
1 x Bottom Plate :
Manual Measurement,there will be a little error. :

Комплементите на стоката

Веста