• Новак
RaggTopp Премиум Конвертибилна Врвот Четка За Чистење

RaggTopp Премиум Конвертибилна Врвот Четка За Чистење

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Ragg Topp Премиум Конвертибилна Врвот Четка е прв четка развиени и усвоени од страна На Haartz Corporation во компанијата 109-годишна историја.Четка е влакната се направени од fibrillated NYLEX, која е мека, но сепак силна, за да нежно се олабави нечистотија и остатоци од конвертибилна врвот.На влакната чисти нежно и не оштети акрилик крпа или винил конвертибилна блузи материјали.Произведени со користење NYLEX влакната кои се меки доволно да се предизвика штета, но доволно силни за да целосно чистење на вашиот кабриолет врвот, и го постави во ергономски точни дрвена рачка, Ragg Topp Премиум Конвертибилна Врвот Четка е, без сомнение, најдобар четка за вашиот ткаенина или винил конвертибилна врвот.На Haartz Корпорација, водечки светски производител на конвертибилен врвот за буквално секој Американски и Европски кабриолет автомобили произведени во целиот свет, тесно соработуваше со Ragg Topp на производство на Ragg Topp Премиум Конвертибилна Врвот Четка.Всушност, тоа е прв четка во текот на 109 години развиени и усвоени од страна на Haartz Corporation.Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста