• Новак
01 02 015 Термички Етикета Печатач, Превозот Етикета Печатач,160mm/s Брзина на Десктоп Етикета Печатач со USB Кабел,бар код, Кодирање Етикета Печатење за Логистика, Угостит?

01 02 015 Термички Етикета Печатач, Превозот Етикета Печатач,160mm/s Брзина на Десктоп Етикета Печатач со USB Кабел,бар

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Висока Резолуција : 160mm/s High speed брзина на печатење.Внатрешната етикета може да се чуваат чисти, без било прашина или оштетување.Директна термичка печатење не бара мастило, тонери или лента.Висок квалитет на глава за печатење, висока резолуција, јасно печатење.Лесен за инсталација, лесен за одржување, одлична структура, ниска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци.Внатрешната етикета може да се чуваат чисти, без било прашина или оштетување. Широка Примена : Нашата термички етикета печатач е погодна за каква било директна термичка етикетата, вклучувајќи транспорт етикети и бар-кодови, без мастило.Лесен за инсталација, лесен за одржување, одлична структура, ниска потрошувачка на енергија и ниски оперативни трошоци. Континуирано Печатење : Етикета печатач ја поддржува различни типови на бар код, кодирање и етикета печатење.Висок квалитет на глава за печатење, висока резолуција, јасно печатење.Простор за Заштеда на енергија : Термички печатач донесува простор за заштеда на енергија дизајн.Тоа може да се печатат континуирано, и на бар-код секвенца може да се постави за посебни промени.Континуирано Печатење : Етикета печатач ја поддржува различни типови на бар код, кодирање и етикета печатење.Функција : 1.Спецификација : Предмет Тип : Термички Етикета Печатач Материјал : ABS Модел : За 9210 Функција : Етикета Печатење Користете Сценарија : Логистика, Угостителство, Млеко Чај Продавници, Итн.Термички етикета печатач обезбедува хартија капацитет внатре, и поддржува тркалаат и количка за топлинска етикети.0 Печатење Метод : Права Линија, Топла Печатење со Брзина на Печатење : 160mm/s Печатач Живот : 50км Резолуција : 203dpi (8 точка/mm) Внатрешна Фонт : 11 фонтови се поддржани Етикета Печатење : Поддршка Етикета Download (ESC/ПОС) Печати Цел : TSPL Цел/ (Изборен CPCL, ESC/ПОС Цел) Комуникациска Интерфејс : USB, BT Термичка Хартија Тип : Континуирано Хартија, Етикета Хартија Хартија Дебелина : Прибл.BT Верзија : 4.Директна термичка печатење не бара мастило, тонери или лента.Широка Примена : Нашата термички етикета печатач е погодна за каква било директна термичка етикетата, вклучувајќи транспорт етикети и бар-кодови, без мастило.

Декларирани спецификации

Item Type:
Thermal Label Printer
Material:
ABS
Model:
For 9210
Function:
Label Printing
Use Scenarios:
Logistics, Catering, Milk Tea Shops, Etc.
BT Version:
4.0
Printing Method:
Straight Line Hot Printing
Printing Speed:
160mm/s
Printer Life:
50km
Resolution:
203dpi (8 dot/mm)
Internal Font:
11 font sizes are supported
Label Printing:
Support Label Download (ESC/POS)
Print Order:
TSPL Order/ (Optional CPCL, ESC/POS Order)
Communication Interface:
USB, BT
Thermal Paper Type:
Continuous Paper, Label Paper
Paper Thickness:
Approx. 0.06-0.20mm / 0.002-0.007in
Package List:
1 x Printer :
1 x Power Adapter :
1 x Power Cord :
1 x USB Cable :
1 x CD Disc :
1 x User Manual :

Комплементите на стоката

Веста