• Новак
Водоотпорен дистрибуција кутија, IP65, 24-начин енергија дистрибуција заштита кутија со водоотпорен конекција, се користи за комуникација, отворено електрични систе?

Водоотпорен дистрибуција кутија, IP65, 24-начин енергија дистрибуција заштита кутија со водоотпорен конекција, се користи

Оценка на стоката:
DEN 2934.96

Достапност
Производот е достапен

【Водоотпорна Дизајн】 : Водоотпорен и водоотпорна дизајн, ефикасно блокови прскање вода, дожд, прав, снег, масло, ултравиолетовите зраци, итн., може да се користи за внатрешна и надворешна употреба со доверба. 【Транспарентен Капак】 : капакот е транспарентен, лесно може да го проверите статусот без отворањето на кутијата, лесен за употреба и одржување, нема потреба да се намали на тема, поудобно и побезбедно. 【ABS + PC】 : Оваа дистрибуција кутија е направен од висок квалитет на ABS + КОМПЈУТЕР, која штити од влага и сонцето, се отпорни на корозија и издржливи. 【Лесно да се инсталира】 : 24-начин на поврзување кутија е лесно да се инсталира и многу лесен за употреба, може да се инсталира на ѕидот во само неколку чекори. 【Широка примена】 : Ова коло прекинато кутија може да се користи за внатрешна и надворешна electrics, комуникација, опрема, противпожарна опрема, итн.Спецификација : Предмет тип : Водоотпорен дистрибуција кутија Модел : SGHA 24 WAY Материјал : ABS + PC Водоотпорен оценка : IP65 Спецификација : Прибл. 420 x 300 130mm x/16.54 x 11.81 x 5.12 инчи Пакет Листа : 1 x дистрибуција кутија 8 x водоотпорен конектор 8 x водоотпорни гумени прстени.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста