• Новак
JJC 4 Инчен Тенок LED Вдлабнати Осветлување со Раскрсницата Кутија, Ултра-Тенок LED Canless Таванот Надолу Светла,3000K Топло Бела,9W 60W Eqv,650LM Dimmable Обланда Светлина, IC Рангирани

JJC 4 Инчен Тенок LED Вдлабнати Осветлување со Раскрсницата Кутија, Ултра-Тенок LED Canless Таванот Надолу Светла,3000K

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

IC ОТЦЕНЕТИ : Ова canless led вдлабнати светла 4 инчи е IC оценет, дозволено е да се биде во контакт со insulations во тавани, што значи сливните кутија е термички заштитена.Грижете се-бесплатна инсталација, тоа нема да се прегрее и да предизвика пожар на покривот или надземни joist простор.Ви даде највисока безбедност.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Led светлина може да е веќе ограничување за вашиот избор, ултра-тенки тело, дојде со раскрсницата кутија.Бара само 4.26-инчен таванот дупка и 2 инчи на таванот простор да го инсталирате, лесно retrofit или нова изградба на инсталација.Лесна инсталација и да се заврши во секунди : намалување на дупка во вашиот таванот до големината потоа свитка пролет-натоварени во загради додека турка во дупка.СУПЕР-МАЗНА ЗАТЕМНУВАЊЕ : 100% на 5% потполно мазна затемнување ги исполнува видови на потреби во апликации, употребливи со повеќето нежните на пазарот која ви овозможува да зачувате енергија, зголемување на сијалица животен век, ве молиме обратете се на производот компатибилен dimmable листата за избор на повеќето компатибилен еден.ШИРОКА ПРИМЕНА : Супер светло & око за заштита дизајн дава најдобро осветлување искуство.Идеален за плакари, спални соби, бањи, кујни, дневни соби, јадење простории, простории за состаноци, тремови, patios, плакари, поткровја, ходници, лифтови, надвор soffit, итн.СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ - Нула треперење на светлината, нула задоцнување, и нула грижи со LED retrofit комплет soffit светла кои се обезбедува висок квалитет на почетниот осветлување.На животниот век на нашата 4 вдлабнати осветлување led е 50.000 часа, може да се користи за 45 години (врз основа на 3hrs/ден).Ние нудиме 24 x 7 по-продажбата на услугата, контактирајте со нас ако било прашање што се поставува, ние ќе го реши вашиот проблем совршено.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста