• Новак
InSom Terpenes - 30 ml Анасон Природни Terpene

InSom Terpenes - 30 ml Анасон Природни Terpene

Оценка на стоката:
DEN 599.76

Достапност
Производот е достапен

Botanically Изведен.Формулирани и Произведени од страна на Фармацевт.Стоп за Погодување, Знаете колку вашиот Преземање.Нашите Terpenes Мешавина содржи девет растенијата врз основа terpenes, од кои секоја е страна-избрана од страна на фармацевт.Нашите комбинација е пред-разводнета па тоа е спремен за употреба и има, исто така, се формулирани и произведени од страна фармацевт, како и.Нашите terpenes спој може да се користи со локална примена, за ароматерапијата, или може да биде комбинирана со вашиот избор на храна или пијалаци.Секој terpene во нашата мешавина носи свои предности како за спиење поддршка, анксиозност помош, воспаление, и повеќе, и се избрани врз основа на научни истражувања и објавени литература.Terpenes помогне да се создаде синергетски ефект, што резултира во подобрен, позитивно и смирувачки ефекти.Нашите terpenes мешавина доаѓа во две вкусови (цимет и анасон), па тие може исто така да се земаат на своја ако приоритетни.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста