• Новак
Трим-Lok EPDM Густа Гума Прозорец Заклучување Заптивка – Одговара 1/4 Стакло и 1/16 Панел на Работ, 25' Должина – Еден-Парче Систем на Заклучување (Inline), Временските Соголув

Трим-Lok EPDM Густа Гума Прозорец Заклучување Заптивка – Одговара 1/4 Стакло и 1/16 Панел на Работ, 25' Должина – Еден-Парче

Оценка на стоката:
DEN 984.96

Достапност
Производот е достапен

ВРЕМЕТО-се СПРОТИВСТАВИ на : одличен боја стабилност, висока отпорност на топлина и способноста да се спротивстави на елементи, овие гумени прозорец заклучување дихтунзи може да се користи во широк спектар на индустрии и апликации.Тоа исто така може да се користи како одличен временската лента печат решение.На EPDM густа гума прозорец заклучување заптивка е достапен во различни ширини и должини за различни стакло дебелини и големини.РАЗЛИЧНИ ДИМЕНЗИИ : Различни ширини и должини, се достапни за разни стакло дебелини и големини.Овој прозорец/заклучување заптивка е достапен во едно парче заклучување акција или две парче заклучување акција со парење заклучување копче за уште повеќе се обезбеди печат.ЕДЕН ИЛИ ДВА ПАРЧЕ ЗАКЛУЧУВАЊЕ АКЦИЈА : Трим-Lok заклучување дихтунзи се достапни во ниту едно парче и две-парче стилови.На два дела бара парење заклучување копче за уште повеќе се обезбеди печат.Тоа може да се користи во широк спектар на индустрии и апликации, благодарение на извонредната боја стабилност, висока отпорност на топлина и способност да се спротивстави на елементи.Инсталацијата е брзо и лесно, само да се натопи со сапун и вода, силикон-базирани спреј, или било лубрикант што нема да го оштети вашиот супстрат.На парење заклучување копче се продава одделно.БЕЗБЕДНА ПЕЧАТ : Трим-Lok е EPDM густа гума прозорец заклучување заптивка обезбедува безбедна временската лента печат решение помеѓу метал или fiberglass тело панел и стакло или plexiglass прозорец.Потоа, слајд стакло во дното прво.Направени во САД, ние веруваме дека изработка никогаш не е нешто што бара компромис.Тоа е општ температура оценка на -40°С до +212°F така може да се самоуверено го инсталирате каде што е потребно.Оваа еден-парче заклучување акција (inline) прозорец заптивка се вклопува во 1/4" стакло и 1/8" на работ и доаѓа во 25-метарски-долго парче.Општи температура оценка на -40°С до +212°F.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

FMOGG Таванот Полица Таванот Полица Загради Таванот Вино Решетката,Еден Слој Виси Вино Стаклени Полици,за Барови/Ресторани/Кујни,Перфорирани

DEN 0.00

ВИСИ ВИНО РЕШЕТКАТА / ТАВАНОТ ПОЛИЦА : Европската ретро стил на Железо Виси Вино Стакло Рек Таванот Деко�

Веста