• Новак
Nalpak TP-0936 Tuffpak Тешко Tripod Случај, 9.0 Дијаметар, за 36-41 Tripods

Nalpak TP-0936 Tuffpak Тешко Tripod Случај, 9.0 Дијаметар, за 36-41 Tripods

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Nalpak TP-0936 Tuffpak Тешко Tripod Случај - Nalpak Доживотна Гаранција. 9" Дијаметар Случај Соодветни за Tripods со до 100mm Топката Главата.Удобно Има tripod со 36" до 41" Должина.Tuffpak е Направен од Ротациски Моделирани Крстот-поврзани Полиетилен.Производство на Процесот трае речиси 45 минути по случај, за Производство на Многу Издржливи Tripod Случај.На Tuffpak Tripod Случај е ротациски моделирани од висока густина крос-линк полиетилен.Тоа трае во текот на еден час, за да се мувла на Tuffpak но тоа е достоен за тоа!Ова е најголем трајни tripod случај на располагање денес. 9" Широк тежок Случај 5" Продолжи Капак За Tripods 36-41" со 100mm Топката Главата Лиен Полиетилен Случај 2" на Пена во Капакот и База Моделирани Носат Справи Со Tuffpak доаѓа со 2" на пена во капакот и база за заштита на вашите вредни опрема.Пена во капакот е заглавени во место.Пена во базата (кој е заштитена од нозете на вашиот tripod со тркалезен пластичен диск) се одржува во место со detents кои биле моделирани во основата на секој случај.На ротациона лиење процесот се користи да се формираат секоја Tuffpak им овозможува на производството на исклучително издржлив лесен случај дека можат да издржат дури и roughest багаж ракувачи за цел живот.Само колку тешко се ротациски украсениот производи?Добро, некои производи, веројатно сте виделе вклучуваат гас лименки, големата жолта несреќа буриња најде на повеќето од нашиот народ патишта, резервоари за вода, играчки, dumpster капаци и многу други предмети, каде издржливост е задолжително.Како директен резултат на оваа единствена калапи процес, секое катче во Tuffpak има 20% повеќе материјал од sidewalls.Сето ова доведува до случај, па "tuff" дека Nalpak стои зад секој еден од нив со нивните "Гарантира За Живот" гаранција.Tuffpak е отпорна на : џет гориво, растворувачи, влага, вдлабнатини, abras.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста