• Новак
Sealmaster AR-2-1T Стандард Должност се Монтирани Имајќи Проширување Insert, Skwezloc Јака, Филц Фоки, 1 се Роди, 2.272 OD, 1-7/16 вкупна Ширина, 49/64 Надворешниот Прстен Ширина

Sealmaster AR-2-1T Стандард Должност се Монтирани Имајќи Проширување Insert, Skwezloc Јака, Филц Фоки, 1 се Роди, 2.272

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Монтирани имајќи проширување вметнете за вршење на шахти со радијална или радијални и удар товари.Skwezloc заклучување јака за безбедна прилог на вратило.Висок јаглероден челик прстени со заштитна облога за отпорност на корозија.Земја на потекло : сад.Возен лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Sealmaster произведува лежишта и имајќи додатоци.Компанијата, основана во 1938 година и со седиште во Elsmere, КЕНТАКИ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста