• Новак
Benev Витамин Ц 20% Гел Антиоксиданс и Кожата Осветлување 35ml

Benev Витамин Ц 20% Гел Антиоксиданс и Кожата Осветлување 35ml

Оценка на стоката:
DEN 1920.00

Достапност
Производот е достапен

Анти-Стареењето : Помага исчезнат појавата на сонцето/флеки, заштита од слободните радикали штета и мазна кожа површината; BENEV Витамин Ц Гел, исто така, ја инхибира формацијата на хиперпигментација.Во сила : се Очекува на кожата да се појави помазна и поцврста во рок од 8-10 недели на користење, со noticable подобрувања во боја и текстура.Идеален База Слој : Светлина, силикон-базирани гел омекнува и настани површината на кожата и обезбедува идеална подлога за шминка апликација.Нежна за Кожата : Нежно доволно за чувствителна кожа и да ги користат околу очите; содржи стабилна форма на витамин Ц кој лесно продира кожата.Зошто Тоа Функционира : Витамин Ц, антиоксиданс, се покажа за да се стимулира производството на колаген за поцврста кожа и да се производ на повеќе во согласност тонот на кожата за коригирање пигментацијата проблеми.BENEV е Витамин Ц Гел инхибира хиперпигментација и помага да исчезнат сонцето и флеки.Светлината, силикон-базирани гел е нежна за кожата и безбедно за употреба во близина на очите.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста