• Новак
LUOKANGFAN LLKKFF мобилни Телефони LCD Екран LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието со Рамка за Xiaomi Mi 9 SE (Боја : Сина)

LUOKANGFAN LLKKFF мобилни Телефони LCD Екран LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието со Рамка за Xiaomi Mi 9 SE (Боја

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Тоа се користи за поправка на погрешни екран : приказ на проблеми, мртви пиксели, испукана LCD екрани, не е во ред прашања.Заврши Сосема нов висококвалитетен LCD екран замена на делови.Секој екран е тестиран пред превозот и 100% работи.Препорачуваме професионална инсталација.Ние нема да бидат одговорни за каква било штета на вашиот мобилен телефон/мобилен телефон кој ќе може да предизвика за време на менување на замена на делови.Пред Инсталацијата Notes1. Совети 1 : Тест пред installation When на тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.2. Совети 2 : Симулира testing Screen замена е многу кревка производ.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Ако тоа не може да го покаже, ве молиме контактирајте со нас на многу прв пат.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.3. Совети 3 : не повеќе од наведнуваат cable Please бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.Над 90 степени свиткана ќе предизвика црн екран.За product1. Замена LCD дисплеј + екран на допир digitizer собранието со рамка за Xiaomi Mi 9 SE.2. Замена на старите, скршени, испукана, оштетена една.3. Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога.4. Целосно се вклопуваат и да работат.5. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот.6. Професионалната инсталација е препорачливо.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста