• Новак
MB Четвртиот Премиум Пакет - 1 Пар на PK1-116 6.5 Коаксијален Звучници со 1 Пар на PK1-169 6x9 Коаксијален Јазик

MB Четвртиот Премиум Пакет - 1 Пар на PK1-116 6.5 Коаксијален Звучници со 1 Пар на PK1-169 6x9 Коаксијален Јазик

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Лесни aerated поп хартија конус со Мика се вклопуваат за сила и супериорен бас фреквенција репродукција, дизајн кој додава сила и супериорен бас фреквенција репродукција.Висока температура лепила се користат за да се задржи на цевки од конус да се опкружувачки спои.Лепила се, исто така, отпорна на ладно време.Висока температура увезени жица на Kapton поранешниот, кои се полесни од стандардните говорник кој им овозможува на компонентата за поддршка на малку повисока фреквенција проширување и ефикасност.Премиум coax (2-начин) дизајни карактеристика вградена во crossover која води фреквенции од засилувач на секој говорник, систем дизајниран со тесни толеранција компоненти за врвен квалитет на звукот.Скари вклучени.MB Четвртиот Премиум Пакет - 1 Пар на PK1-116 6.5" Коаксијален Звучници со 1 Пар на PK1-169 6x9" Коаксијален Јазик - Овој пакет вклучува 1 пар на MB Четвртиот PK1-116 Премиум Серија 6.5" Коаксијален Јазик, 1 пар на MB Четвртиот PK1-169 Премиум Серија 6x0" Коаксијален Јазик, и Креативен Аудио coozy.MB Четвртиот PK1-116 Премиум Серија 6.5" Коаксијален Јазик 6.5 инчи Коаксијален Јазик MB Четвртиот PK1-169 Премиум Серија 6x9" Коаксијален Јазик 6 инчен x 9 инчен Коаксијален Премиум Звучници 2-Начин coax звучници со 1" Магнезиум Wide Sphere Технологија Високотонци со поп aerated хартија конус со Мика смеса.Магнезиум Купола Високотонци 1" магнезиум купола tweeter за исклучителни музички репродукција на високи фреквенции Wide Sphere Технологија Tunable waveguide tweeter домување со отстранлив фаза леќа и off-оската дисперзија на моделот од Wide Sphere работа во tadem да се создаде поголема звук фаза која може да биде насочена со waveguide прилагодување Curvilinear Конус Лесни aerated поп хартија конус со Мика се вклопуваат за сила и супериорен бас фреквенција репродукција Ниска Resonant Рамка Aerospace одделение PA66 композитни со 30% стаклени влакна говорникот рамка за да се осигура дека нема хармонично нарушувања влијаат на тонот на слушалката Audiophile Crossover На crossover мрежа, која води фреквенции на секој возач, е дизајниран со тесни толеранција компоненти за врвен квалитет на звукот со цел да се Вклопи MB Четвртиот инженери работат тесно со возило дизајнери за да се обезбеди совршено одговара на секој говорник, дали надградба или прави целосно прилагодено инсталација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста