• Новак
Тековната Прекинувач, Напојувани Тековната уреди со покажувач се Префрлите SZC25-NO-AL-CH AC 0.5-50A Прилагодливи Нормално Отворен Тековната уреди со покажувач на Реле за Фл

Тековната Прекинувач, Напојувани Тековната уреди со покажувач се Префрлите SZC25-NO-AL-CH AC 0.5-50A Прилагодливи Нормално

Оценка на стоката:
DEN 513.36

Достапност
Производот е достапен

【ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ & СТАБИЛНИ ПЕРФОРМАНСИ】На карактеристики на производот висок квалитет, висока прецизност, стабилни перформанси и долг животен век.Тоа има предности на висока прецизност, постабилна срце, и долг животен век.Тоа е идеален избор за автоматска индустриска опрема и продавница за следење. 【РАБОТНИ ПРИНЦИПИ】Оваа AC струја уреди со покажувач на прекинувачот е дизајниран и произведен да се реши на AC струја мониторинг.Тоа го користи принципот на заемна inductance да смисла на AC струја низ AC, изолира, AC струја, и излез на нормално затворен префрлување сигнал директно да се контролира различни автоматски хемиски опрема. 【БРЗ ОДГОВОР & LED ИНДИКАТОР】switch нема нова граница, и реакција брзина достигнува ms.ПРЕДВОДЕНИ од државата индикатор обезбедува лесен и интуитивен застапеност на оперативниот статус на прекинувач.Преку-срце структура дизајн, изолација издржат напон до 2000 V. 【НАПОЈУВАНИ уреди со покажувач се ПРЕФРЛИТЕ】напојувани, ниту надворешно напојување потребно, со висока моќ MOS цевка не-контакт електронски switch.Оперативниот струја од 0.5-50 A AC може да се прилагоди од страна на potentiometer. 【ШИРОКА ПРИМЕНА】Широко се користи во трафостаница, фреквенција конверзија контрола на брзината уред, инвертер уред, electrolytic позлата, електрична локомотива, улична светилка мониторинг, рудник за јаглен и други автоматизација индустрии кои бараат моментална мониторинг.Тоа е идеален избор за автоматска индустриска опрема и продавница за следење.Состојба : 100% Сосема Нов.Модел : SZC25-NO-AL-CH.Домување Материјал : ABS Само Гаснење Материјал.Надворешно Напојување : Нема Потреба, Производ Само-Индуктивни Напојување.Тип На Прекинувач : Нормално Отворена.Внесување Преку Тековни : AC 0.5-50 A.Прагот Точка Опсег : 0.5-50 A AC Прилагодливи.Префрлете се Рангирани Оптоварување : AC/DC 0.3 А во 240 VAC.Максимална Истекување На Струјата : Состојба : 100% Сосема New Model : SZC25-NO-AL-CHHousing Материјал : ABS Само Гаснење Material External Напојување : Нема Потреба, Производ Само-Индуктивни Моќ Supply Switch Тип : Нормално Open Input Преку Тековни : AC 0.5-50 AThreshold Точка Опсег : 0.5-50 A AC Adjustable Switch Оценет Оптоварување : AC/DC 0.3 А во 240 VACMaximum Истекување на струјата :

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New

Комплементите на стоката

Веста