• Новак
uxcell Топката Трансфери Имајќи Единица CY-25B 1 Дијаметар, летачката чинија Монтирани, Најлон Топката, 99lbs Капацитет

uxcell Топката Трансфери Имајќи Единица CY-25B 1 Дијаметар, летачката чинија Монтирани, Најлон Топката, 99lbs Капацитет

Оценка на стоката:
DEN 753.60

Достапност
Производот е достапен

Мерка 1" дијаметар оптоварување топката со оптоварување до 99lbs.Може да се вдлабнати во површината на барањето за формирање на мазна, мулти-насочен возен површината.Единиците се овозможи 360º движење за да се обезбеди оптимална подвижност.Единици на располагање во позлатен јаглероден челик за да се обезбеди отпорност на корозија.Обезбедува соодветна нелинеарни поддршка за магацин картон ротирачка платформа, ролери маси и други апликации.Опис : Топката пренос на единици ви помогне да се движат многу мазно, прецизно и со минимум напор во која било насока.-Топката трансфери може да се користи за пренос и позиција мали делови во тешки материјално-ракување settings.-Лесен, компактен, и подготвени да ја инсталирате, единиците нудат практична алтернатива на коли, casters, и сродна опрема во cleanrooms за многу индустрии.-Заедничките апликации : воздух товар, shears, роботика, продавница тела, умре ракување, ласерски и плазма секачи, стакло и метал производство, рициново замена.Спецификација : Модел : CY-25 BHousing Материјал : Јаглерод Steel Load Топката Материјал : Nylon Load Топка со Дијаметар : 25.4 mm / 1"Прирабница Дијаметар : 72mm / 2-5/6"Height : 28.6 mm / 1-1/8"Монтажа Дупка со Дијаметар : 5.5 мм / 2/9"Монтажа Дупка Растојание : 55.5 mm / 2-5/27"Monomers Оптоварување : 40kg / 88lbs Load Капацитет : 45kg / 99lbs.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста