• Новак
Јапонија - Крап Streamer (Koinobori) - Американскиот Претседател Линии - Гроздобер Океанот Лагер Патување Постер од Millard Листови в.1949 - Премија Unryu Оризова Хартија Уметност Пе?

Јапонија - Крап Streamer (Koinobori) - Американскиот Претседател Линии - Гроздобер Океанот Лагер Патување Постер од Millard

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Печатени на Премија Од 100% Природни Unryu Јапонски Оризова Хартија.Направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники.Архивскиот Квалитет Исчезнат Отпорни Пигментирани Бои.Печати Вкупната Големина : 24 X 32in.Сликата исто Така, Достапни на Мат Хартија, Премија Бамбус Влакна Хартија, и Сатен Платно.Види ја нашата другите огласи.Pacifica Островот Уметност користи еколошки-пријателски Unryu Јапонски оризова хартија направена од Awagami Фабрика во Tokushima, Јапонија.Unryu, кој се преведува како 'cloud змеј од хартија" во Јапонски, карактеристики долго насоки на kozo влакна и е направен од природни mulberry и коноп влакна користење на традиционалните Јапонски Washi техники - ЗА УМЕТНИКОТ - Millard Овен Листови (1907 – 1989) е Американски сликар и претставник на Калифорнија Сцена Сликарство, подоцна учител и образовни директор, и архитектонски дизајнер на повеќе од 50 гранка банки во Јужна Калифорнија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста