• Новак
OMAX 40X-2500X USB3 14MP Дигитални Trinocular Соединение LED Лабораторија Микроскоп со Алуминиумска за Носење

OMAX 40X-2500X USB3 14MP Дигитални Trinocular Соединение LED Лабораторија Микроскоп со Алуминиумска за Носење

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Вкупно зголемување : 40 X-100 X-250 X-400 X-1000 X-2500 X; Eyepieces : widefield WF10 X/18 и WF25 X; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X (S), 100 X (S, Нафта); Прикажување на глава : 45 степени склони 360 степени swiveling trinocular; Interpupillary растојание : лизгачки прилагодливи 2-3/16inch ~ 2-15/16inch (55мм ~ 75mm); Диоптрија : прилагодлив на двете окуларот цевки; Nosepiece : обновлив четворни.Фаза : механички дамка-отпорни двоен слој, големина : 5-1/2inch x 5-1/2inch (140mm x 140mm), превод опсег : 3inch x 2inch (75mm x 50mm); Фото цевка прилагодување опсег : 5/8inch (15mm); Фокус : коаксијален на грубата и фината фокус копчиња на двете страни, багажник и крило на вредноста, со тензија контрола; Фокусирање knob можат да бидат заклучени за набљудување и транспорт; Кондензаторот и дијафрагмата : Abbe NA1.25 решетката и крило на вредноста на кондензаторот со ирис отворот дијафрагмата.Црна дланка остатокот на база; Осветлување : преносливи (пониска), заменливи 3 W LED светло, променлива интензитет; Метални механички компоненти; Напојување : 100 V~240 V 50/60 Hz во светот опсег (САД и Канада моќ приклучок); за Носење : алуминиум.Дигитална камера : - точно боја 4096x3288 пиксели (14 M пиксели) - Супер брзина USB 3.0 конекција - 0.5 X намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - 0.01 mm калибрација слајд : 1mm/100 поделба - Рамка брзина : 6.2 fps во 4096x3286, 54fps на 1024x822 - Софтвер е компатибилен со Windows, Mac OS X и Linux оперативните системи - Фаќањето микроскоп фотографии, снимање на видео во живо, мерење на должини, агли, области, уредување на слики - USB 3.0 кабел вклучени. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Ова е пакет на trinocular соединение LED микроскоп со супер брзина 14 MP USB 3.0 дигитални слики систем и алуминиум за носење.Тоа нуди осум ниво magnifications од 40 X да 2500 X.На 4096x3288 пиксели USB дигитални слики систем што ги прави уште микроскоп слики и видео во живо на компјутер.Вклучени софтверот е компатибилен со Windows, Mac OS X и Linux оперативните системи (види верзија информациите подолу).Windows софтвер исто така може да се користи за да се направат мерења На LED светилка може да се замени со себе.Високата резолуција на слика во поле на гледање е кристално јасна и ќе ги задоволи барањата на професионалци.Сите објективи се направени од високо квалитетна оптичко стакло.Напредни trinocular микроскопија е добро за настава, демонстрација, клиничкото испитување и истражување намена.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста