• Новак
Моторни Возачот Одбор, 5 компјутери/Set ULN2003 Возачот Контролер Одбор Повлекува Модул Електричен Мотор Контрола на Модул за 4 Фраза Stepper Мотор

Моторни Возачот Одбор, 5 компјутери/Set ULN2003 Возачот Контролер Одбор Повлекува Модул Електричен Мотор Контрола на Модул

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

ULN2003 возачот одбор користат висока енергија чип за возење stepper моторни Зголемување на излез проширување интерфејс.A, B, C, D четири-фаза LED покажува статусот на stepper моторни работа.Тоа е стандарден интерфејс за plug and play.A, B, C, D светодиодни диоди инструкции четири-фаза stepper моторни работа со состојба на стандардот stepper моторни интерфејс, може да се користи директно приклучокот.Нашата Политика : Ние обезбедуваме не само на добри производи, но исто така и добра услуги.Ако имате било каков проблем, само се чувствуваат слободни да контакт со нас!. 1.ULN2003 возачот одбор користат висока енергија чип за возење stepper моторни Зголемување на излез проширување интерфејс. 2.A, B, C, D четири-фаза LED покажува статусот на stepper моторни работа. 3.Тоа е стандарден интерфејс за plug and play. 4.A, B, C, D светодиодни диоди инструкции четири-фаза stepper моторни работа со состојба на стандардот stepper моторни интерфејс, може да се користи директно plug Спецификации : Номинална Напон : DC5 V 4-фаза Димензии : 3.5 х 3.2 cm / 1.38 x 1.26 во Тежина : 6g Пакет се вклучени : 5 x Моторни Возачот Одбор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста