• Новак
KOPPACE 40X-1600X Истражувања-Одделение Trinocular Соединение Лабораторија Микроскоп 4K 8.3 ПРАТЕНИК Мерење на Електронски Биолошки Микроскоп

KOPPACE 40X-1600X Истражувања-Одделение Trinocular Соединение Лабораторија Микроскоп 4K 8.3 ПРАТЕНИК Мерење на Електронски

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Модел:КП-PH800 Зголемување:40 X-1600 X Набљудување леќа цевка:Бесконечна Зглоб Trinome,30 Степен Склоност, Ученик Проред : 55-75 mm Окуларот:Широк агол WF10 X/ 20mm,WF16 X/15mm,прилагодлив визија Цел леќа:Бесконечна рамно поле achromatic цел 4 X,10 X,40 X (S),100 X (O, S) Конвертор:Четири дупки наклонети,челик топката позиционирање Оперативни платформа:Двојно-layer механички мобилна платформа, двојно парче менгеме, големина : 160mm*142mm,мобилен модел 76mm *52mm Фокус систем:Коаксијален roughing и фино подесување,со рака тркала затегнување на вредноста и ограничување уред,груба подесување 22mm,фино подесување точноста 0.002 mm Кондензаторот леќа:Abbe кондензаторот,N. A. = 1.25,прилагодлив центар,со променлива светлина бар и филтер заградата извор на Светлина:Трансформатор : AC напон 220 V или 110 V,3 W LED ладно извор на светлина Power Supply:Префрлување напојување,широк напон AC 100 V-250 V Пакување:Пена + картон Пиксели:8.3 Милиони Пиксели Интерфејс:HDMI Resolution:3840 X 2160,Слика Резолуција 7680*4320 Видео Резолуција:3840 X 2160 Како јуани големина:2.0µm X2.0µm Сензор големина:1/1.8 Податочни битови:12bit Изложување, метод:Линија по линија изложеност Излез рамка го оценувате:60 FPS Излез боја:Боја репродукција на боите:RGB 24-битна вистинската боја Снимање на владата:Слики и видеа Мерење функција:Точка проред, точка линија проред, линија проред, центар далечина, лак, круг, Агол, правоаголник, полигон за мерење, калибрација функција, автоматски работ пребарување Пакување Листа : 1、Окуларот WF10 X/20 *2 2、Окуларот WF16 X *2 3、Цел леќа 4 X *1 4、Цел леќа 10 X *1 5、Цел леќа 40 X *1 6、Цел леќа 100 X *1 7、Микроскоп телото *1 8、адаптер *1 9、8.3 ПРАТЕНИК Микроскоп камера *110、HDMI со висока дефиниција линија *1 11、камерата адаптер *1 12、Calibrating владетел *1.100 X (масло огледало), затоа што не може да се испорача течни производи со изразат испорака, ние ќе го отстрани Потопување Масло.Овој производ е HDMI излез и да бидете конектирани само со еден дисплеј со HDMI конекторот.Производот има две USB излези,еден за поврзување на глувчето и еден за поврзување на USB флеш диск.Мерењата може да се изврши директно на екранот со помош на глувчето.Зачувување на слики и Excel податоци.Овој производ не содржи монитор.Овој производ е оптички влакна интерфејс, кој може да биде поврзан со рутер преку мрежен кабел и да даунлоадирате софтверот за компјутер за употреба.Овој производ е 4 K high-definition Камера,и тоа мора да бидат опремени со 4 K high-definition екранот за да се постигнат најдобри резултати.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста