• Новак
AmScope 40X-2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Две-Слој, Механичка Фаза & HD Снимање во Камера

AmScope 40X-2000X LED Лабораторија Trinocular Соединение Микроскоп w 3D Две-Слој, Механичка Фаза & HD Снимање во Камера

Оценка на стоката:
DEN 13223.76

Достапност
Производот е достапен

Осум widefield зголемување прилагодувања : 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X, 2000 X.Професионални 30 степен склони 360 степени swiveling Siedentopf trinocular главата.Големи 3-D двоен слој механички фаза со коаксијален крупни & парична казна фокусирање.Висок квалитет на Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата & филтер.Моќен една сијалица LED осветлување со dimmer.Нашата нова trinocular соединение микроскоп е дизајниран за изведување на наставата демонстрации, клинички испитувања и лабораториски апликации.Тоа е совршен микроскоп за наставниците и учениците вклучувајќи ги и оние во медицинско училиште, или со голема во биологијата.Тоа доаѓа со Siedentopf trinocular главата, двоен слој механички фаза со предметот & парична казна фокус и LED осветлување систем.Постојат осум зголемување прилагодувања : 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X, 2000 X.Нејзините trinocular порта 23mm овозможува да додадете слика/видео способност.Овој микроскоп е идеален инструмент за бактериски, биолошки и фармацевтски истражувања.Овој пакет вклучува 1080p дигитална камера со вграден-во снимањето, и HDMI излез за телевизија-гледање.Камерата е компактен, сите-метал дизајн го прават здрав уште ненаметлива.Видео може да се види во живо на HDMI монитор или телевизија во мазна 60fps, и се евидентираат на Micro SD (не е вклучен) во 30fps.Карактеристики : -30 степен склони 360 степени swiveling Siedentopf trinocular глава-Висок квалитет прецизни оптичко стакло елементи-Лесно да прикачите микроскоп камера или дигитални imager-Осум зголемување прилагодувања, 40 X, 80 X, 100 X, 200 X, 400 X, 800 X, 1000 X, 2000 X-Четири Achromatic цели, DIN 4 X, 10 X, 40 X(S), 100 X(S,Масло)-Прилагодлив interpupillary дистанца-Прилагодливи окуларни диоптрија-Променлива интензитет на осветлување-Коаксијален на грубата и фината се фокусира на вредноста-Фокусирајќи копчиња се на двете страни-Фаза нагорен движење за заклучување го штити цели и слајдови-Дамка-отпорни двоен слој механички фаза-NA1.25 Abbe Кондензаторот со ирис дијафрагмата & филтри-Управување и крило на вредноста на кондензаторот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста