• Новак
Haokaini Аквариум Вода Промени Чисти Чакал за Миење и Св Комплет Аквариум Риба Резервоарот Рачно Чистење Алатката Св Цевка за Вода се Менува и Песок Почиста

Haokaini Аквариум Вода Промени Чисти Чакал за Миење и Св Комплет Аквариум Риба Резервоарот Рачно Чистење Алатката Св Цевка

Оценка на стоката:
DEN 167.76

Достапност
Производот е достапен

Чувајте вашиот Аквариум Чистење на Филтер преку чакал со користење на прилог за да си го цица до храна, риба отпадоци и отрови, кои се изгради во вашиот резервоар.Лесен за Употреба - Стави цевката глава се потопува во вода, се движат нагоре и надолу за да се произведе притисок во цевката, тогаш водата ќе автоматски протокот низ цевката се должи на св ефект.Риба и invertebrate Безбедно - Користете Го приложениот филтер за да се спречи цицање до мали риби и shrimps.Голема Вредност - многу риби додатоци overpriced.Оваа едноставна, стабилна производ не на работа, на многу поскапи св на дел од трошоците.Совршен За Редовни Вода Промени - Не Неуредна drips, и здрав еден начин вентил за да се подобри вшмукување.Можете да го исчистите 30 L во околу 5 минути.Опис : Оваа вода промени го прави користењето на св ефект, со тоа можете да го промените вода во резервоарот, отстранете измет и чакал напор.Вие не треба да се лажица до вода повеќе, погодни за мали големина на аквариум.Специјална цевка главата дизајн го прави лесно да се промени вода во аквариумот рачно.Мекото долга цевка е направен од ПВЦ, еко-пријателски, не-токсични и флексибилни.Погоден за мал големина на аквариум.За да го промените вода, исчисти мали чакал и отстрани измет на леснотија.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Material : PVCColor : како што е Прикажано во Picture Fit за : Мала големина tank Tube Главата(L x Diam.) : прибл. 17.4 x 2.8 cm / 6.85 x 1.10 in Long Цевка Должина : околу. 150cm / 59.06 in Weight : прибл. 88g Package се Вклучени : 1 x Долго Pipe1 x Цевка Head Steps : 1. Стави цевката глава се потопува во вода.2. Се движи нагоре и надолу за да се произведе притисок во цевката.3. Водата ќе автоматски протокот низ цевката се должи на св ефект.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста