• Новак
10L0L Голф Количка LED Светло за Полнење за EZGO на Слободата/t48 2014-up (Гас & Електрични) со Универзална Делукс Светлина Надградба Комплет, со помош на Сигнали се Префрлите Р

10L0L Голф Количка LED Светло за Полнење за EZGO на Слободата/t48 2014-up (Гас & Електрични) со Универзална Делукс Светлина

Оценка на стоката:
DEN 4680.00

Достапност
Производот е достапен

КАКО 10 L0 L Голф количка LED светла и опашка светлина комплет се сите LED светло дека се светла доволно, па пак singal НЕ со функцијата на висок зрак. 2x LED глава светла, 2x LED опашка светла, пак сигнали и да се префрлате, рог, сопирачките, светлата, темперамент хардвер и настава.-За да ја проверите на сопирачките на возилото. 2x LED Глава Светла. 1x Главниот надгради жици се подигнат.Пакет се вклучени : EZGO Слобода светлина колекции и голф количка универзална делукс светлина надградба за полнење.НАШАТА СВЕТЛИНА ЗА ПОЛНЕЊЕ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ РЕДУКТОР.Светлината комплет вклучува делови како што следи : .Ве молиме да го проверите производот според следниве чекори како првото нешто по добивање на автомобил светлина комплет. 2x LED Глава Lights2x LED Опашка Lights1x Главниот надгради жици harness1x Horn1x Жици се Подигнат w/ Switch1x воланот колона cover1x Кочница светлина pedal1 x Контрола прекинувач со жици harness Stainless Челик Монтажа Завртки. 1 x Контрола прекинувач со жици се подигнат.Сопирачки лост прекинувач( сигнал switch) се врти на лево и десно, соодветно лево и десно сигнал светла флеш-за да се провери контролер и сигнал прекинувачот е работа well Step на педалата и опашката светлина ќе заличи, за ослободување тоа и да си одат надвор.универзална делукс LED глава/опашка светла за полнење одговара за ezgo слобода 2014-up гас & електричен.Ако се сретнал тешко, ве молиме да бидат слободни да контакт. - да ги провери кутијата за контрола и конекција линија на работа well Turn исклучување итни прекинувач и спин пак сигнал да се префрлите НА, фаровите и taillights треба да биде вклучено,да се провери главата светлина taillights и сигнал префрлете се на сите работи добро . 1x Кочница светлина на возилото. 10 L0 L Голф Количка Заврши Светлина КОМПЛЕТ со LED Taillights Одговара на Јамаха G22 со Универзална Делукс Светлина Надградба за Полнење.Лесен за инсталација : Доаѓа со детали настава и лесно да го инсталирате на вашиот E-Ш GO txt Слобода .>PLS ЗАБЕЛЕШКА : оваа светлина комплет е 12 V СИСТЕМ SUPPLERING ПОВЕЌЕ ОД 12 V НА СИСТЕМОТ ЌЕ DEMAGE СВЕТЛИНА за ПОЛНЕЊЕ И ПРАЗНИНА ВАШАТА ГАРАНЦИЈА. 1x воланот колона капак.Тоа ќе трае околу 2-3 часа за да се инсталира.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста