• Новак
Леопард Шема HTV Винил Roll: Cheetah Печати HTV Железо на Винил преносот на Топлината Винил Ролни 10x8ft,Животински Печатени Винил Тркалаат за Cricut Силуета Машина за DIY Маици Об?

Леопард Шема HTV Винил Roll: Cheetah Печати HTV Железо на Винил преносот на Топлината Винил Ролни 10x8ft,Животински Печатени

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Кора, по ладење,а потоа готово.Измијте облека во ладна вода со благ детергент и да се сврти облека внатре кон надвор.Оваа должина е доволно за вас да се намали во било дизајни или букви она што го сакате.Одберете ја сликата која сакате да ја печатите во компјутер,и одберете огледало на сликата,потоа кликнете на копчето на гравирање.Забелешка: може да биде боја на разликите помеѓу различните екрани.Материјал : СТП.Бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1inch грешка.Стави врежан модели на облека,се покриваат со тефлон за тоа,тогаш користете топлина притиснете машина/home железо со температура од 305°F/150°C за 10-15 секунди.Креирајте го вашиот дизајн на компјутер, одберете огледало слика;Стави леопард печати преносот на топлината на винил машина резба,и да ги прилагодите јачината на притисок и брзина потоа кликнете на копчето на гравирање;2.Кора : Ладно.ПАКУВАЊЕ : пакет, вклучувајќи ги и 1 тек на 10inchx8ft леопард печати преносот на топлината винил тркалаат,премиум леопард винил тек е сјајна и eyecatching.На cheetah шема htv тек е направен на СТП и лесно да се намали и плевел.Пакетот вклучува : 1 тек на 10inchx8feet леопард HTV преносот на топлината винил се тркалаат, достапни во cheetah ткаеше винил се тркалаат.Пренос На Температура : 305°F/150°C.Не го движете го вашиот дом железо,само притиснете.(Внимание : 1.Производ : Леопард HTV преносот на Топлината Винил се ТРКАЛААТ.ВИНИЛ ПЕРФОРМАНСИ : Со повтори тест пред ставање во пазарот, леопард htv винил перформанси е убаво,која се протегала и се држи,не е лесно да се деформира по топлина притиснете.Пред трансфер, загрејте вашата база ткаенина за 3-5 секунди да ги отстраните брчките и влага.Бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.ТОПЛО БЕЛЕШКИ : Почекајте до 24 часа, а потоа можете да се чувствуваат слободни да се мијат со машина за перење или рака мие со не исчезнува, без кора, шушка или попуштат дури и по повтори велосипедизам миење кога се применува правилно.ШИРОКО АПЛИКАЦИИ : Совршен за спортски mesh ткаенини, Памук, полиестер и памук мешавина, lycra, spandex.Било какви прашања ?Ве молиме да се чувствуваат слободни да ни каже, тоа е нашата задоволство да ги решат проблемите за вас.Можете да го користите леопард HTV да дизајн специјален подарок за надворешна облека, така што да покаже вашиот специјален дизајн, рачно изработени подароци ќе биде повеќе око-фаќање и значајно.Големина : 10inchx8feet/25cmx240cm.УПОТРЕБА : 1.Стави на преносот на топлината на винил машина резба,и да ги прилагодите јачината на притисок и брзина.Ако користите home железо, pls бидете сигурни дека нема пареа.Излупете исклучување на дел не треба;3.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста