• Новак
HOYA Заштитник Филтер Фузија Antistatic Следната ø62mm

HOYA Заштитник Филтер Фузија Antistatic Следната ø62mm

Оценка на стоката:
DEN 1348.32

Достапност
Производот е достапен

18-Слој Супер Мулти-Обложени филтер дека repels прашина и негира статички електрицитет.ФУЗИЈА ANTISTATIC СЛЕДНАТА професионални филтри се направени во Јапонија.Ултра Јасно Висока Трансмисија.HOYA е Професионална одделение оптичко стакло.лесен, едно парче, ниска профил алуминиумска рамка за да го куќа стакло.HOYA инженери разви нова ANTISTATIC слој, кој делува како сила поле околу филтерот за да се одвратат прашина.Совршен за средините каде прашина е заеднички, овие филтри бараат помалку чести чистење и одржување од традиционалните филтри.Дополнително, закорави, antistatic горниот слој е водоотпорен и отпорни на дамки, и лесно да се чисти кога smudges или отпечатоци од прсти се воведе на површината.Новиот ФУЗИЈА ANTISTATIC СЛЕДНАТА професионални филтри се направени во Јапонија користење на рака избрани silicates кои се внимателно smelted и помеша да даде високи перформанси оптичко стакло.HOYA користи екстремни грижа и прецизност да се однесуваат на подобрување на 18-Слој Супер Мулти-Слој (на двете страни) формула која во голема мера ја намалува или елиминира рефлексија на површината на стаклото и приноси на ултра јасно високо пренос стапка.Ова значи дека на филтерот има практично нема ефект на боја рамнотежа, контрастот, или јасност на конечната слика.Филтрите карактеристики на лесен, едно парче, ниска профил алуминиумска рамка за да го куќа стакло.Оваа еден-парче дизајн им овозможува на филтерот за да го задржи совршен паралелно усогласување со сензор авион за максимална острината, додека низок профил форма елиминира vignetting кога се користи на ултра-широк агол леќи.Antistatic слој repels прашина Ултра Јасно Високо Пренос Дамка отпорни - ги Штити против изложеност на мастило, фломастери и сл.Водоотпорен – Вода монистра и брише далеку лесно Отпечатоци од прсти и smudges ја избрише секоја солза од чисто HOYA е Професионална одделение оптичко стакло HOYA ексклузивни едно парче, ниска профил филтер рамка со предниот филтер теми.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста