• Новак
20 Парчиња IR Инфраред Пречка Избегнување Сензор Модул 3-Жица Рефлексивни Фотоелектрически Сензор Модул Компатибилен со Arduino Smart Автомобил Робот Малина Пи 3

20 Парчиња IR Инфраред Пречка Избегнување Сензор Модул 3-Жица Рефлексивни Фотоелектрически Сензор Модул Компатибилен со

Оценка на стоката:
DEN 943.20

Достапност
Производот е достапен

Функција : преку IR инфраред пречка избегнување сензор модул може да се примени во робот пречка избегнување, пречка избегнување автомобил, line count, црна и бела линија на следење, итн.Лесен за користење : влезната порта НАДВОР сензор модул може да биде директно поврзан со микро-контролор IO порта, можете директно да се вози 5 V реле.Инфраред одраз детекција : сензор активни инфраред одраз откривање, целна рефлексивноста и затоа облик е критична откривање на далечина.Користење на comparator LM393. ОД : мали одбор дигитален излез интерфејси (0 и 1) Конекција : VCC-VCC; GND-GND; OUT-IO Одбор големина : 3.Поврзете Со : сензор модул излезна порта НАДВОР порт може да биде директно поврзан со микро-контролор IO исто така, може да биде директно се вози 5 V реле; Конекција : VCC-VCC; GND-GND; OUT-IO.

Декларирани спецификации

Interface:
1. VCC:
external 3.3-5 voltage (can be directly connected to 5v MCU and 3.3v MCU)
2. GND:
GND external
3. OUT:
small board digital output interfaces (0 and 1)
Connection :
VCC-VCC; GND-GND; OUT-IO
Board size:
3.1 x 1.5 cm/ 1.22 x 0.59 inch, with the screw holes of 3mm, easy fixed installation
Package includes:
20 x Infrared obstacle avoidance module :
Note:
The mention of brand names and any related models above are only for purposes of demonstrating compatibility, our trademark is Frienda. :

Комплементите на стоката

Веста