• Новак
Atrix OF612HE HEPA Филтер за Омега Серија, 1-Галон

Atrix OF612HE HEPA Филтер за Омега Серија, 1-Галон

Оценка на стоката:
DEN 210.00

Достапност
Производот е достапен

РАБОТИ СО СИТЕ ATRIX ОМЕГА СЕРИЈА VACUUMS - 3 M 497 Серија Vacuums и SCS 497 Серија Vacuums.Споредете 3М SV-SPF1, SCS SV-SPF1, SCS 3 M 78-6969-6211-3, SCS Тип 1, SCS SV-Филтер, SCS 3 M 78-8063-1506-1, SCS 54938. HEPA ФИЛТЕР - На Atrix непосредна задржување патентиран HEPA филтри се indepently тестирани за да ги исполнуваат квалификациите да го фати 99.97% ефикасност во 0.3 microns.ТРИ СЛОЈ 56 PLEAT СМЕТА МЕДИУМИ - Оваа компонента е произведен од страна на Pentair.Омега HEPA филтер содржи 56 pleat се избројат, (1) целулоза поддршка слој, (2) двоен слој високи перформанси стакло медиуми.ПРОФЕСИОНАЛНА УПОТРЕБА - За употреба во професионални индустрии за итно задржување на мали честички.Произведено ВО САД ВИСОКА ОТПОРНОСТ на ПОЛИПРОПИЛЕН КОПОЛИМЕР ДОМУВАЊЕ - универзалната висока ефикасност particulate воздух филтер за воздух е сместен во куќиште со големина на 11.78" x 5.66" x 5.64" Патентираните (САД Патент Бр 7,048,773).На Заштита 360 ВИСТИНСКИ HEPA (Висока Ефикасност Particulate Воздух) H13 Патентиран Филтер Кертриџ, НИ Патент Бр 7,048,773, е произведен во САД.На Заштита 360 филтер е 99.97% ефикасна во 0.3 microns и кертриџ дизајн го прави филтерот безбедна, едноставна и сигурна.Безбедно На Заштита 360 HEPA H13 филтер кертриџ обезбедува безбедноста на корисникот како црево се поврзува директно до филтер кертриџ, овозможувајќи целосно затворен систем.На HEPA H13 филтер е 99.97% ефикасна во 0.3 microns или поголеми и може да се справи со повеќето сува опасни particulate апликации.На Заштита 360 филтер кертриџ доаѓа со филтер plug да се елиминира експозицијата од истекување или одлевање на vacuumed содржина за време на транспорт и складирање.Едноставни Заштита 360 филтер кертриџ е дизајниран за брзо и лесно филтер за промена на испис.Не постојат средно или високо филтри за да се промени, елиминирање на вкрстена контаминација.Филтерот кертриџ е дизајниран да се замени, кога е полна.Со варењето на филтерот со обезбеди приклучок, можете лесно и безбедно да ја отстраните филтер кертриџ со лесно се повлече јазичиња се наоѓаат на краевите на патрон.Сигурно Нема кеси, без неред, и не изложеност на контаминација или остатоци во рамките на вашиот вакуум.Кога ќе заврши чистење, можете да се чувствуваат сигурни остатоци бил фатен и обезбедени во рамките на филтер кертриџ одржување на корисникот безбедно и вакуум чистење.Еден галон филтер кертриџ е дизајниран со 56 pleat материјал, кој се состои од еден целулоза слој и две стаклени слоеви.На pleated материјал е дизајниран за да се одржи повеќе остатоци и обезбедување на загадувачи во кертриџ.Заштита 360 HEPA H13 Филтер Кертриџ SKU : OF612 HE Сите Заштита 360 филтри се компатибилни со Омега Серија vacuums.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста