• Новак
ACCZ Маркер Светлата Страна Маркер Светла Компатибилен со 03-07 Мерцедес-Benz C-Класа W203 енергија, Заштеда на Енергија се Претвори Сигнал Светлина Собранието, 12V, 25W

ACCZ Маркер Светлата Страна Маркер Светла Компатибилен со 03-07 Мерцедес-Benz C-Класа W203 енергија, Заштеда на Енергија

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

СЕКВЕНЦИЈАЛЕН СВЕТЛИНА : во Споредба со обичните бели-школка пак сигналите на пазарот, нашата страна маркер светла се повеќе око-фаќање и стилски, имаат поголема видливост, и обезбедување на вас со повеќе safty возачко искуство во слабо или дефекти.Крајот јачина на светлината, исто така, имаат функција на puddle светлина.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Plug-n-Игра дизајн, директно да го замените оригиналниот светилка.Нема промена, сечење или дупчење потребно.Инструкции за инсталација се во прилог.ВИСОК КВАЛИТЕТ : го сигнал светлина собранието, висока осветленост LED чипови, водоотпорен IP65, запечатени дизајн за да се спречи површински од внесување светилка школка и влијаат на светлосен ефект.ЕФЕКТ : На сигнал светла собранието е Важен Индикатор Светлина која е вклучена кога Моторно Возило е Вртење за да ве Потсети на Предни, Задни, Лево и Десно Возила и Пешаци да се Обрне Внимание.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 2 парчиња страна огледало пак светла+упатство за инсталација.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во прв пат.Висок квалитет страна огледало маркер светла направи вашето возило повеќе видлив за другите возачи во темнина.Ако вашата страна маркер светла собранието не успее, ќе треба да го замени за да се осигура безбедноста на себеси и другите.Единствена светлина дизајн ќе го направи вашиот автомобил повеќе видлив Материјал : PC КАКО направени во Кина Модел : Наназад огледало страна светло извор на Светлина моќ : 25 (W) Напон : 12 (V) е Применливо модели : 03-07 Мерцедес-Benz C-Класа W203 извор на Светлина : LED температура на Бојата : 3000 Услуга живот : 20000 Поддршка однос : поддршка Пакет содржина : Страна маркер светла.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста