• Новак
Тактички Светло LED Светилка Батерија Висока Lumens 1200 T6 LED Рефлектори Мачка Играчки Zoomable Отворено Осветлување

Тактички Светло LED Светилка Батерија Висока Lumens 1200 T6 LED Рефлектори Мачка Играчки Zoomable Отворено Осветлување

Оценка на стоката:
DEN 575.76

Достапност
Производот е достапен

Одлична Алатка : светлото е направен од висок quanlity алуминиумска легура, опремени со T6 чип и црвено светло, на максимална осветленост може да се стигне до 1200 lumens; Црвена дамка светлина, може да се користи во различни сценарија,на пример : мачка интерактивни, на состанокот индикација, за предавање на покажувачот.Zoomable и Режим Промена : Оваа светла фенерче е zoomable за да се постигне осветлување спектар max 500 метри, а можете да ја промените на светлината со мало притискање на копчето : бело-црвено-двете заедно, или кликнете за да го вклучите/исклучите светлото.Бренд Име : LOZZBY Тежина : 206g/253g(со Батерија) Големина : 6.6 x x 1.8 1.8 инчен Апликација : Дома Осветлување, Пет Интерактивни, Далечински Индикација, Планинарење, Лов, Итен Lighing Што е Во Пакет : -Светло x1 -AC Полнач x1 Како За Производот? -Квалитет : LED светилка е направен од висок quanlity алуминиумска легура со не се лизга слој, кои не само што гарантира издржливост на светлото, но исто така и удобно да се одржи и контрола. -Осветленост : светлото опремени со T6 led сијалица, кои можат да обезбедат светлината на макс 1200 lumens, и може да достигне 200-500 метри во центарот на вниманието на владата; Во потопот режим, светлината може да покрие 20 квадратни метри; тоа исто така опремени црвена светилка, која може да обезбеди 650-660nm црвено светло. -Напојување : AC Полнач во пакет.Батеријата има капацитет од 2200m Ah и работен напон на 3.7 V.Тоа може да обезбеди светло за 6-8 часа. -Контрола : светло контрола главно вклучува зум контрола и да се префрлате копчето; Ротирачки зумирање прстен насока на стрелките на часовникот е во центарот на вниманието на владата, и стрелките на часовникот е floodlight на владата; Кликнете на копчето за да го вклучите/исклучите светлото(во Меѓувреме осветлување на владата, исто така, го промени со цел : Бело Светло - Црвено Светло - Бело и Црвено Светло); Кога вие само сакате да се префрлите на осветлување режим, нежно притиснете го копчето за да го вклучите осветлување режим кружно. -Водоотпорен : светлото може да функционира во врнежлив ден, но не се откажат или не ја потопувајте во вода. Услуга : Кога ќе се судрите со тешкотии во користењето на светлото, можете да не контактирате преку е-маил во секое време.Добредојдовте на купување на нашите производи.Вие нема да жалам, вашиот избор.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста