• Новак
МЗ-SR602 Мини Сензор за Движење Детектор Модул SR602 Pyroelectric Инфраред ПИР комплет Сензорни Switch Заградата за Arduino DIY

МЗ-SR602 Мини Сензор за Движење Детектор Модул SR602 Pyroelectric Инфраред ПИР комплет Сензорни Switch Заградата за Arduino

Оценка на стоката:
DEN 158.64

Достапност
Производот е достапен

МЗ-SR602 МИНИ Сензор за Движење Детектор Модул SR602 Pyroelectric Инфраред ПИР комплет сензорни switch Заградата за Arduino Diy.Параметар : Pyroelectric човечкото тело инфраред сензор модул, моделот : за сексуално и репродуктивно-602 уреди со покажувач на далечина : за 5 метри; се препорачува 0-3.5 М Излез : високо ниво, H = 3.3 V, L = 0 V Напојување DC : 3.3 V-15 V Quiescent струја : 20u A Карактеристика : модул има висока чувствителност, брз одговор, ниска статични потрошувачка на енергија, мала големина, и е лесно да се инсталира и да ја инсталирате.Објективот, олово е лемење, и снабдувањето со електрична енергија е достапна без пуштање во употреба.Може да се користи за тело сензор за светла, аларми, сигурност, контрола на пристап на побарувачката слики, земјоделството, шумарството и рударството автоматизација опрема.Клучни точки : 1. На високо ниво за време на производството на овој производ е прилагодлив, 2.5 секунди до 1 час, а излез време е поставено во фабриката.Тоа е за 2,5 секунди, ако треба да се замени, можете да го замените чип отпорник.Прочитајте отпорот вредност одговара на типичен доцнењето. 2. Блок време, 2 секунди, не се прилагодливи. 3. Фабриката е дефинирана како повторливи и не може да се промени. 4. На модули за напон е 3.3 V до 15 V, и на граница напон е 2,8 V да 18 V. 5. Модул излез времето е : излез високо ниво за 2 секунди откако power-on, потоа оди ниско, внесете режим на државата, Доколку одложувањето на времето се промени, време за кое модул излези високо ниво по моќта-врз ќе се зголеми соодветно на тоа, што се подразбира да се зголеми бројот на стартувањето време по сила влегува во нормална работна состојба. 6. По инсталацијата и инсталирање на photosensitive елемент, тоа не функционира во текот на денот, работат во текот на ноќта, не содржи photosensitive елементи, како и работи во текот на целиот ден (нема photodiode на модул, ве молиме да го купите, ако е потребно.Се препорачува : обични F3 photodiode) дека нема photosensitive елемент е инсталиран. 7. Овој модул е многу чувствителна, да обрнат внимание на инсталација локација, обидете се да се избегне извор на топлина со зрачење извор (воздух излезот / директна сончева светлина) 8. Чувствителноста на модул е прилагодлив, треба да repl.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста