• Новак
Diablo DMAPLRC1100 1-1/2 во. x 12 во. СДС-Плус Арматурата Машина

Diablo DMAPLRC1100 1-1/2 во. x 12 во. СДС-Плус Арматурата Машина

Оценка на стоката:
DEN 1114.56

Достапност
Производот е достапен

Намалувања вградени арматурата до 1-1/2".Арматурата секачи не е за проширување дупки.Големината на арматурата машина мора да одговара на големината на вежба малку се користи за да ударна дупка.Карбид совети withstands влијание и голема топлина апликации, драматично проширување на живот наспроти стандард арматурата секачи.Максимална ефикасност во corded и cordless СДС-Плус ротациони чекани (ротари режим само).Diablo е СДС-Плус арматурата секачи обезбеди еден од најпознатите трајни дупчење решенија на пазарот за арматурата сечење.Единствена лемење и стврднување на процесот на карбид совети се протега живот и продуктивноста, овозможувајќи им на корисниците да се вежба преку вградени арматурата.Оптимизиран flute дизајн ги отстранува остатоците побрзо, одржување на карбид совети кулер за крајната сила и издржливост.Дизајниран за максимална ефикасност во corded и cordless СДС-Плус ротациони чекани во ротари режим само.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста