• Новак
Midland 28-176 Цевка Месинг Дупчиња-Раководител Приклучокот, 3/8 NPTF Нишка

Midland 28-176 Цевка Месинг Дупчиња-Раководител Приклучокот, 3/8 NPTF Нишка

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Оперативен притисок до 1200 psi.Фер отпор.Температурата опсег : -650 F на +2500 F (-530 C на +1210 C).Се користи со месинг, бронза, бакар, челик, алуминиум и железо цевка.Толеранција од +/- .02 на сите димензии.Масти, горива, ЛП и природен гас (достапно на посебна цел), ладење, инструментација и хидраулични системи. "L" на крајот на дел# значи светлина шема - на овие приклучоци се целосно меѓусебно со целосна шема фитинзи, но имаме е изменета на некој начин.Оваа измена е обично во Должина на цевка теми.Се користи во водовод и светлината индустриски апликации.Ги исполнува спецификациите и стандардите на ас, ASME и SAE.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста