• Новак
Аквариум Дигитален Термометар, Безжични Екран на Допир Риба Резервоарот Термометар, Точни Приказ Термометар со traceless Налепница за Дома Аквариум Бебе Бања N/a/a

Аквариум Дигитален Термометар, Безжични Екран на Допир Риба Резервоарот Термометар, Точни Приказ Термометар со traceless

Оценка на стоката:
DEN 2270.40

Достапност
Производот е достапен

Безжична Дизајн : Нема потреба за една жица сонда, и дигитален термометар со висока прецизност сензор на температура на грбот може да биде директно прикачени кон надвор од риба резервоарот.LED Екран на Допир : риба резервоарот термометар може да се користи со допирање на отпечатоци копчето.LED дигитален екран го прави лесен за читање.Имајте Водни Животни Здрава : Изграден во smart сензор на температура, аквариум термометар има висока точност од 0.1, што го прави идеален за мерење на флуктуирачки читања како во стаклена градина.Мерењето на температурата на опсег е за 0-99. Да се биде во можност брзо и прецизно да го прочитате резервоарот е температурата на водата е од суштинско значење за одржување на вашиот водни животни здрави.Лесен за Инсталација : Само откине лепило филм и се држи на дигитален термометар надвор од кадата под водната површина.Можете да го прочитате на температурата по 10 минути.Широко се Користи : Погоден за различни вода видови како што се слатководни, допрете вода, солена вода, морска вода и го следи дневната температура за влекачи како гуштери, желки.Исто така, може да се користи за DIY пијалак пиво и вино барел, терариум, стаклена градина, vivarium, и било кој вид на миленичиња резервоарот термометар.Аквариум термометар не е водоотпорен, ве молиме да се потопи во вода.Опис : аквариум термометар е дизајниран со мазна работ со стилски боја, која може да биде добра декорација за вашиот дом.Тоа може точно да се измери температурата на различни типови на вода како што се свежа вода и saltwater.Тоа е многу погоден за следење на дневната температура на рептили, како што се рибите, гуштери, желки, итн.Аквариум термометар не е водоотпорен, ве молиме да се потопи во вода.Инсталација Метод : 1. Место термометар директно во област каде што температурата треба да се мери.2. Откине лепило филм и се држи термометар надвор од кадата под вода линија.3. По стои 10 минути, термометар, може да прочитате прецизно.Спецификации : Име : Риба Резервоарот Thermometer Material : PP+ електронски components Size : околу 5*2*1cm/1.97*0.79*0.39 in Weight : за 60g Temperature Мерен Опсег : 0-99 степени Celsius Temperature Мерење на Отстапување : за 0,1 степени Celsius Power Набавка : за CR2032 копчето батеријата (вклучени)Пакување Листа : Риба Резервоарот Термометар*1 Notes : Поради светлосни ефекти и снимање агли, не е боја на разликата во производ, ве молиме да се разбере.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста