• Новак
Едрење Thimbles, Јажиња Напрсток Носат Отпорни 50Pcs Широко Применлив за изградба на бродови за Индустрија(M5 (5mm))

Едрење Thimbles, Јажиња Напрсток Носат Отпорни 50Pcs Широко Применлив за изградба на бродови за Индустрија(M5 (5mm))

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Произведени со користење на напредни полирање технологија, па аутсајдер и рабови се доста сјајни.По внимателно изработката, не само што имаат класичен изглед, но исто така има и висока цена перформанси.Рафинирани од нерѓосувачки челик, која е со висока сила, повеќе отпорни на абење и отпорен на корозија.Погоден за челик жица јажиња кои се користат во изградба на бродови, индустријата и другите полиња, со широк спектар на апликации.Строго следниве индустриски стандарди и контрола на квалитетот за да се задоволат вашите повисоки барања.Функција : 1. Рафинирани од нерѓосувачки челик, која е со висока сила, повеќе отпорни на абење и отпорност на resistant2. Произведени со користење на напредни полирање технологија, па аутсајдер и рабови се доста glossy3. Погоден за челик жица јажиња кои се користат во изградба на бродови, индустријата и другите полиња, со широк спектар на applications4. По внимателно изработката, не само што имаат класичен изглед, но исто така има и висока цена performance5. Строго следниве индустриски стандарди и контрола на квалитетот за да се задоволат вашите повисоки requirements Specification : Предмет Тип : Челичното Јаже Thimble Material : Нерѓосувачки Челик Цел : Погоден за челик жица јажиња кои се користат во изградба на бродови, индустрија и други области Пакет Листата : 50 x Челичното Јаже Напрсток Забелешка : 1. Ве молиме одговара на соодветен дизајн и големина пред use2. Ве молиме овозможи одредена грешка во производот параметри.

Декларирани спецификации

Item Type:
Wire Rope Thimble
Material:
Stainless Steel
Purpose:
Suitable for steel wire ropes used in shipbuilding, industry and other fields
Package List:
50 x Wire Rope Thimble  :
1. Please match the appropriate design size before use :
2. Please allow a certain error in product parameters :

Комплементите на стоката

Веста