• Новак
DiversiTech DSP-1 Corporation Дигитални Една Фаза Линија Напон Следење

DiversiTech DSP-1 Corporation Дигитални Една Фаза Линија Напон Следење

Оценка на стоката:
DEN 1524.96

Достапност
Производот е достапен

Дигитални voltmeter прикажува моментален линија напон.Автоматско тестер на напон се прилагодува од 90 до 300 volts.Прилагодливи одговор тајмер (0.1 до 10 сек.) ја спречува непријатност со вкусовите.Прилагодливи одложување тајмер (1 720 сек.) го спречува брзото повторно почнува.Дигитален дисплеј прави за лесно прегледување и работа.DSP-1 е автоматски напонот следење и контроли за три фаза напојува equipment.By континуирано мерење на дојдовен линија напон, овој монитор ќе се открие било напон надвор од tolerances ќе се постави.Ако граници кои ќе го поставите се надмината, одговор тајмерот ќе почне пребројување на гласовите.Можете, исто така, има флексибилност за да поставите одговор тајмер пократко време може да се извојува да се избегне непријатност со вкусовите.Ако напонот останува надвор на толеранција по време на одговор е поминатото, на DSP-1 ќе го исклучи излез реле и заштита на вашиот уред.Додека излезот е исклучено, дополнителен одложување тајмерот е активиран за да се избегне брзото повторно почнува.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста