• Новак
4 Парчиња 3D Падне Бонбони Калапи ноќта на Вештерките Тиква Бонбони Мувла денот на Благодарноста Maple Leaf Облик Падне Бонбони Чоколадо Мувла Мраз бикарбоната за ноќта

4 Парчиња 3D Падне Бонбони Калапи ноќта на Вештерките Тиква Бонбони Мувла денот на Благодарноста Maple Leaf Облик Падне

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Класичен ноќта на Вештерките елементи : овие силиконски калапи се добро дизајнирани со тиква и остава форма, живописни 3 D моделирање ефект, симпатична и прекрасен изглед, и ги задоволува ноќта на Вештерките партија елементи, можете да ја користите оваа мувла да се пече вкусни десерти да се третираат вашето семејство и гостите, и го привлече вниманието на децата.Безбедно и издржливи : овие бонбони калапи се направени од силикон материјал, издржлив и фирма за употреба, не-токсични и нема ништо чудно мириса, безбедно да се прават разни вид на храна, висока температура отпор, перат и еднократно, може да ја придружува вас долго време.Соодветна големина : тиква силиконски калап мерки за прибл. 22.5 x 9 cm/9 x 3.5 инчен, листот во облик на мувла мерки за прибл. 20 x 10 cm/7.8 x 3. 9 инчен, соодветна големина за употреба, се безбедни за фурна, микробранова, замрзнувач и машина за миење на садови, практично да се користи во секојдневниот живот.Погоден за : овие ноќта на Вештерките тематските силиконски калапи се погодни за изработка на различни видови на храна како фондан, чоколадо, готви шеќер, fudge, уметничко, тешко бонбони, сладолед, желе, пудинг и повеќе десерти, исто така, достапни за правење на сапун, полимер глина и занает додатоци.Она што ќе добиете : ќе добиете 4 силиконски калапи во вкупно, кој вклучува 2 парчиња во облик на тиква силиконски калапи и 2 парчиња во облик на лист на силиконски калапи во овој пакет, добра комбинација и доволна количина за да ги задоволат вашите употреба и замена.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста