• Новак
Stiffie Камшик-Еден Тен 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци & Лични Watercraft

Stiffie Камшик-Еден Тен 3 Алфа-Нумеричка Идентификација и Регистрација Броеви Налепници Decals за Чамци & Лични Watercraft

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Сите STIFFIE стилови мерки во 3" во височина и да се исполнат USCG барања кога се инсталира на настава.Сите STIFFIE колекции вклучуваат 4 секоја од буквите A-Z и броеви 0-9 за вкупно 146 decals.Сите STIFFIE колекции се спротивстави на штета поради гориво spillage, хемиски влошување, бледнее, гребење и виткање.Сите STIFFIE Алфа Нумерички decals се заврши со УВ Јасно Обвивка за да се заштити вашата decals од штетните Ултра Виолетови зраци.STIFFIE користи 100% ОЛОВО-СЛОБОДЕН мастило и морски одделение винил.Сите STIFFIE decal производи се еколошки безбедни и пријателски.Апликацијата е лесно, само кора од далеку decals од нивната поддршка и да се применуваат.Сите STIFFIE decals се вклучат постојан водоотпорен лепило.На STIFFIE Камшик Еден Алфа Нумерички Идентификација Комплет е спин оф на нашата премиера и најдобро продаваниот Whipline дизајн.На Камшик Еден стил е иста како и на Whipline тип на фонт но нудат како солидна еден-боја и дизајн.Тоа се уште има тече четка удар изгледот со заоблени cursive тип на фонт.Сите ликови нудат напред коса.Солидна еден-боја погледнете го прави полесно да се прочита и, секако, повеќе економска за оние кои се цена свесни.Ако не сакате да се постигне компромис стил во вашиот една боја за полнење дизајн потоа STIFFIE Камшик-Еден е за сите вас.Камшик Еден е иста како и на Waveline Стил; единствената разлика е во тоа што Еден Камшик се нудат во нашите повеќе струја рационализација Clamshell пакување.STIFFIE decals се направени за да одговараат на вашите ОЕМ Брод, Морски Брод или Лични Watercraft за користење на нашата БОЈА КЛОН печати систем.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста