• Новак
PH PandaHall 50pcs 12mm Нерѓосувачки Челик Прстен База Празни Рамки Прилагодливи Подлога Cabochon База Рамен Круг Големина 7 Прст Прстени Компоненти Наоди за Накит Правење на Ре?

PH PandaHall 50pcs 12mm Нерѓосувачки Челик Прстен База Празни Рамки Прилагодливи Подлога Cabochon База Рамен Круг Големина

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

❤ ВРЕДНОСТ ПАКЕТ : ќе добиете 50pcs рамен круг прстени рамки коцки; Идеален за лепење на копчиња, монистра или било што друго да создаде уникатен прстени.Голема DIY прибор за домашна изработка на накит и хоби. ❤ СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : за 0.67 во/17mm внатрешен дијаметар, 0.16~0.55 во/(4~14mm) широк; фах : 0.47 во/12mm.Овој една големина одговара на сите дизајн ви заштедува морале да акции на повеќе големини, заштеда на време, пари и простор. ❤ ПРИЛАГОДЛИВИ ПРСТЕН : Овие прстени се прилагодливи за да се вклопи во повеќето прстен големини, така што немора да се грижите за порибување на горе на повеќе големини.Дијаметарот на секој прстен мерки 1.7 cm како стандард, но може да се прошири и договор. ❤ ИНСТРУКЦИИ : Ставете прекрасна шема на послужавник, а потоа се покрие со чисто стакло cabochon, уникатен прстен ќе биде завршена.Или стави соодветен шарм во bezels(како што се мала пица, бонбони, колачи, овошје и некои шарм ви се допаѓа). ❤ УБАВО ПОДАРОЦИ : давање на накит прстени поставени како единствен присутен на вашите најблиски - љубовник, девојка, сопруга, свршеница, мајка, ќерка, вашиот пријател, дури и себе си.Искажете вашата љубов кон нив и ги прават да се чувствуваат многу посебен и шармантна само како ѕвезда.Сакате значаен накит?Сакате да имате изненадување вашата сакана?Сакате да направите накит кој е неповторлив и ги покажува вашите таленти?Тоа е, ние сакаме да се направи за вас.Она што ќе најдете : .Pendant : правоаголник, овал, круг, срце или повеќе cabochon приврзоци прилагодувања,Earring : студ earring,clip-за earring,earring куки прилагодувања,Прстен : прилагодлив мешани коцки прст прстени.Се применуваат лепак за cabochon и ставете ја на фах,се Стави на моделот ви се допаѓа на pendant послужавник, а потоа додадете cabochon,ќе се Применуваат лепак за cabochon и ставете ја на фах,се сече на соодветни налепница и ставете го на површината на cabochons.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста