• Новак
Шминка Парфем Чоколадо Фондан Калапи (5 Компјутери) Висока Пета Чевли Усни скапоцен камен Торта Декорација Силиконски Калапи се Користи за да се Cupcake Бонбони Шеќер ?

Шминка Парфем Чоколадо Фондан Калапи (5 Компјутери) Висока Пета Чевли Усни скапоцен камен Торта Декорација Силиконски Калапи

Оценка на стоката:
DEN 335.52

Достапност
Производот е достапен

Кога печење, тоа е подобро да се стави на мувла во станот печење послужавник како силиконски калап е мека.Овие Торта Чоколадни Бонбони Смола Занаетчиски DIY Материјали Ќе Помогне да се Донесат Стилски Чувство на Вашиот Торта и Cupcake Декорација. Не користите отворен пламен или преку директен извор на топлина.За НАС, и Ние работиме на силиконски калапи и други домашни кујна додатоци за многу години.Ние се Стреми да се Направи на Високо-Квалитетни Производи и да се Обезбеди Искрена Служба за Секој од Нашите Клиенти.За Правење Cupcake Toppers, Колачиња, исто Така, Може да се Користи со Калапи Чоколадо и Фондан.Ние се стреми да се направи на високо-квалитетни производи и да се обезбеди искрена служба за секој од нашите клиенти.Топлина Отпорен на Температура од -40°С До +446°F.Овие Фондан Калапи Доволно за да Можете да ги Креирате Вашите Омилени Форми на Торта или Cupcake Декорација, Тоа е Незаменлива Алатка за Правење Колачи во Кујната. За да се избегне прашина, не директно изложување на воздух за долго време.Топ Квалитетни Материјали Овие Шминка, Парфеми, скапоцен камен Фондан Силиконски Калапи Направен од 100% Храна Одделение Силиконски Материјал.Не е Лесно да се Деформира или се Скрши, не остава Остатоци, Овие Фондан Силиконски Калапи Може Безбедно да Се Користи во Печки, Микробрановите и Замрзнувачи.Овие Фондан Калапи Може да се Направи Реална и Професионални во Потрага Дизајни за Вашиот Чоколадо Торта Декорирање и Занает. [PREFERRED МАТЕРИЈАЛ] : Нашата Палета Сенки Чоколадо Фондан Калапи се Направени од 100% на Храна-Одделение Материјал, Без BPA.Овие Усни и Пета Чевли Чоколадо Фондан Силиконски калап за Печење е Најдобар Tools да се направи Роденден Торти, Десерти, Cupcake Декорирани, Чоколадо, како Подароци за Божиќ и Пријатели' Родендени. Не се повлече и влијанието тоа насилно или нула со остри работи.ЗАБЕЛЕШКИ 1. Пред првата употреба, ве молиме да се мијат со вода за да се отстрани површинската прашина.Можете Да ги Користите Бонбони Калапи за Печење колачиња, Шеќер, Марципан за Роденден партии Кралицата Тема Партија и Божиќ.[ФОНДАН МУВЛА] : Ова Супер Вредност Шминка Поставите Фондан Мувла Сет Вклучува : Една Палета Сенки Мувла, Еден Парфем Мувла, Еден Кармин Шминка Brus Мувла, Еден Камења Мувла и Еден Усни Мувла. [100% УСЛУГАТА] : Ние Професионални Обезбеди Производство На Висок Квалитет со Силиконска Торта Декорација Калапи.Ние се стреми да се направи на високо-квалитетни производи и да се обезбеди искрена служба за секој од нашите клиенти. [ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА] : Направена Од Не-Стап, Само Поп Надвор Со Притискање со Прст, Совршено Ослободување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста