• Новак
Storex Писмо, Големина на Станот Складирање Послужавник – Организатор Корпа за Училницата, Канцеларијата и Домот, Виолетова, 5-Pack (62521U05C)

Storex Писмо, Големина на Станот Складирање Послужавник – Организатор Корпа за Училницата, Канцеларијата и Домот, Виолетова,

Оценка на стоката:
DEN 45.36

Достапност
Производот е достапен

Се вклопува писмо, големина на хартија, донации и работните тетратки.Светли бои се совршени за ПАРЕА или МАТИЧНИ боја кодирање.Гнезда заедно кога не е во употреба за компактен складирање.Направени од здрав, капка отпорна пластика; машина за миење Садови безбедно.Екстериерни мерки 13-1/8 x 10-5/8 x 3 инчи.Нека Storex Складирање Фах ви помогне да се задржи вашата работа и учење простори организира и средена.Дизајниран да им овозможи на буква на хартија да се постават рамни, тоа обезбедува лесен и удобен простор за училишни и канцелариски документи, читанки, и донации.На послужавник е удобно, лесно-зафат рабови кои се совршено големина за двете големи и мали раце, што го прави лесно да се движат од место до место.Accessorize вашиот фах од етикетирање со налепници или напишете директно на сува избрише компатибилен површината.Кога не е во употреба, вие можете безбедно гнездо повеќе коцки заедно.Изработени од не-porous пластика, секоја лента е лесно да се чисти и да дезинфенкцирам како што е потребно.На Storex Складирање Фах обезбедува ефикасен и функционален начин за складирање и сортирање на сите ваши резерви.Овие цврсти пластични 3-инчен длабоко чување коцки се дизајнирани за каде што треба ефикасно складирање.Ја користите стандардната писмо, големина на коцки да се уредно организира сите ваши 8.5 x 11 инчен донации, летоци и весници.Пепелниците се пластовидно ако одберете да ги додадете капаци, или nestable кога не е во употреба.На светли бои се идеални за МАТИЧНИ или ПАРЕА боја-кодирање за училница организација.На лесен-за-контрола на удобност рабови се совршено големина за големи и мали раце.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста