• Новак
Eldon Џејмс А1-3-200BN Црна Најлон Адаптер за Монтирање, 1/16-27 NPT да 3/16 Цревото Barb (Пакување од 10)

Eldon Џејмс А1-3-200BN Црна Најлон Адаптер за Монтирање, 1/16-27 NPT да 3/16 Цревото Barb (Пакување од 10)

Оценка на стоката:
DEN 338.40

Достапност
Производот е достапен

Ro HS Согласност.Пакет Димензии : 11.0 H x 1.2 L x 5.9 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.016 килограми.Земја на Потекло : сад.Направени од 6/6 најлон - експонати сила, умерена вкочанетост, високо ниво на услуга температура, висока отпорност и затегнувачка цврстина.Отпорни на горива, мазива и многу хемикалии, но ранлив на напад од страна на феноли, силни киселини и оксидирачки агенси.Се користи во гориво линија, вакуум системи за општа намена апликации : автомобилската индустрија одобренија.Температурата Спектар -50 °F до 275 °F (135 °C).Притисок 150 psi на 70 °F.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста