• Новак
Постудено NS4D22006 Полипропилен/ABS Цевки Вклучите, Insert, Shutoff, Во Линија, 1/4 Insert x 3/8 Barb

Постудено NS4D22006 Полипропилен/ABS Цевки Вклучите, Insert, Shutoff, Во Линија, 1/4 Insert x 3/8 Barb

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Valved во линија цевки за поврзување со цевки во права се кандидира.Бодликава конекција на едниот крај и вметнување цевка конекцијата на другиот за поврзување на две цевки.Полипропилен тело за високо влијание сила и отпорност на хемикалии и корозија, со EPDM печат за отпорност на масло, вода, и некои растворувачи.Температурата на работа спектар на 32 на 160 степени F (0 до 71 степени C).Притисок спектар на вакуум 120 psi (8.3 бар).Големина : 1/4" Insert x 3/8" Barb.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста