• Новак
Tier1 Замена за ЕП-20BB 5 Micron 20 x 4.5 Активиран Јаглерод Блок Вода Филтер 4 Пакет

Tier1 Замена за ЕП-20BB 5 Micron 20 x 4.5 Активиран Јаглерод Блок Вода Филтер 4 Пакет

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

БРЗ и ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Брза и лесна инсталација во 20 x 4.5 Инчен целата куќа филтрација систем. 6 месеци ЖИВОТ на ФИЛТЕРОТ : Чувајте ги вашите вода дегустација големо со замена на вода филтер секои 6 месеци, во зависност од квалитетот на вашата вода.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ФИЛТРАЦИЈА : Овој филтер ги намалува хлор вкус & мирис, слоевита, нечистотија, и честички.ЗАМЕНА на ДЕЛ ЗА МНОГУ ДЕЛ БРОЕВИ, & МОДЕЛИ : Овој филтер е да се спореди со многу од 5 Micron 20 x 4.5 јаглерод блок филтри.ПОДОБРЕН КВАЛИТЕТ на ВОДА : го Подобрува квалитетот на вода преку contaminant намалување.Лош Вкус и Мирис.Хлор Вкус и Мирис.Слоевита.EP5-20 BB.EP520 BB.EP-5-20 BB.Да го исклучите снабдувањето со вода.Притиснете црвено притисок-олеснување на копче (ако се присутни).Unscrew домување.Отстрани голем o-ring, ги чисти и да се издвои.Discard (отфрли) се користи филтер кертриџ.Измијте домување со јадење сапун и топла вода со користење на nonabrasive сунѓер или крпа.Исплакнете темелно.Пополнете 1/3 со вода.Додадете околу 1 лажица на кајгана и чистење на disinfect.Исплакнете темелно.Подмачкување о-прстен со чисто силиконски маснотии.Промена о-прстен ако било каква штета намалувања или деградација се присутни.Вметнете о-прстен во ритам.Вметнете нов филтер кертриџ.Завртка домување врз капа и рака-се стегне.Не текот стегне.Бидете сигурни дека капа standpipe лизга во кертриџ.Вклучување на вода за пиење.Притиснете притисок-олеснување на копче (ако се присутни).Проверете за протекување пред да замине за инсталација.Слоевита во вода за пиење на своите сопствени не е особено hearmful на луѓето или животните, но тоа може да биде показател на олово или железо контаминација која може да предизвика сериозни здравствени проблеми.Ако се сомневате дека постои доведе во вашиот цевки добиете вашата вода тестирани.Слоевита филтри помогне да се заштитат другите апарати и frykowski од штетните effets на честички кои може да предизвикуваат дамки и дамки на облека, тоне, тоалети и повеќе и носење и влошување на цевки и апарати.Ако други филтрација медиуми се веќе во место во вашиот дом, слоевита филтри како прв слој на одбрана, може да се зголеми животниот век на вашата други филтри со намалување на бројот на честички и загадувачи кои инаку би се носат на оние други филтри.Лош Вкус и Odor Chlorine Вкус и Odor Sediment.EP5-20 BBEP520 BBEP-5-20 BB.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста