• Новак
Џокер Ловечки Нож BS9 Campero CN112-P, Орев Дрво се Справи, Ножот 4.13 инчи на SANDVIK 14C28N, Кожа Обвивка, со Оган Стартер, Алатка за Риболов, Лов, Кампување и Пешачење

Џокер Ловечки Нож BS9 Campero CN112-P, Орев Дрво се Справи, Ножот 4.13 инчи на SANDVIK 14C28N, Кожа Обвивка, со Оган Стартер,

Оценка на стоката:
DEN 2550.00

Достапност
Производот е достапен

Произведени во Шпанија (Albacete) од страна на Џокер фабрика во рачно изработени начин, со 10 години гаранција.Сечилото големина 4.13 инчен со сатенски финиш.Се справи со Дрво (Орев) со црна linners.Incluyed Обвивка Кафена Кожа и Оган Стартер.Сечилото ширина 1.18 инчен со дебелина од 3.7 mm.Sandvik 14 C28 N челик со цврстина на 58 - 60 HRC.Спортски виткање сабји и ножеви на Џокер фабрика се сите произведени во Albacete - Шпанија во полу-artisanal начин, бидејќи се повеќе од 30 години грижата за детали и обединување на традиционалното занаетчиство со најсовремените технологии Џокер произведува секој од нејзините парчиња токму со рака, да се биде шпански производител лидер во својот сектор, има една од најголемите движи на прибор за јадење од сите видови, како што се Арапските ножеви, ножеви за опстанок, bushcraft, лов ножеви, etc Specifications : Целосна Танг Ловечки Нож Бренд : Џокер Модел : Campero Референца : CN112-СТР Изработени и Дизајнирани во Шпанија (Albacete) Челик : Sandvik 14c28n Цврстина : 58 - 60 HRC Рачка : Дрво (Орев) со црна linners Сечилото Точка : Spey Нож Должина : 4.13 инчи Сатенски Финиш сечилото на Ножот Ширина : 1.18 инчи Сечилото Дебелина : 3,7 mm Сечилото Тежина : 160 грама Обвивка Тежина со Оган Стартер : 150 грама Вкупната Тежина : 310 грама Обвивка : Кожа со Оган Стартер Вклучува оган Стартер Бренд Кутија.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста