• Новак
Дигитален Термометар, Практични Shockproof Thermocouple Термометар, Автоматско Исклучување Професионална Употреба Општа Намена за Метар Единствен Чип

Дигитален Термометар, Практични Shockproof Thermocouple Термометар, Автоматско Исклучување Професионална Употреба Општа

Оценка на стоката:
DEN 566.40

Достапност
Производот е достапен

T1 и T2 се двојно‑заврши на текст.Кога температурата на T1‑T2 не е во согласност, T2 ќе преовладува.Едно парче задните протезата со shockproof заштитна маска, ефикасно заштита на метар од оштетување.Мерењето е широк спектар, почнувајќи од -50°C до 1370°C (-58.0°F до 2498.0°F).Температурата единици, како што се ℃/℉/К можат да бидат избрани.Единствен чип, софтвер за контрола, точни и веродостојни, не лебдат.Автоматско брзини, за максималната, минималната, средната вредност.Брзо земање на брзина, автоматска температурна компензација.Со читање на заклучување на функцијата, ниско ниво на батеријата екранот и автоматско исклучување функција.Функција : 1. Мерењето е широк спектар, почнувајќи од -50°C до 1370°C (-58.0°F до 2498.0°F).Температурата единици, како што се ℃/℉/К можат да бидат избрани.2. Единствен чип, софтвер за контрола, точни и веродостојни, не лебдат.Автоматско брзини, за максималната, минималната, средната вредност.3. Брзо земање на брзина, автоматска температурна компензација.Со читање на заклучување на функцијата, ниско ниво на батеријата екранот и автоматско исклучување функција.4. Едно парче задните протезата со shockproof заштитна маска, ефикасно заштита на метар од оштетување.5. T1 и T2 се двојно‑заврши на текст.Кога температурата на T1‑T2 не е во согласност, T2 ќе преовладува.Спецификација : Предмет Тип : Dual Channel Thermocouple Thermometer Material : ABSWide Мерен Опсег : -50℃-1370℃ (-58.0℉-2498.0℉)Температурата Единица : ℃/℉/К итн.може да се selected Display : 5-цифрен LCD екран, максимална екранот е 88888 Resolution : 0.1℃/0.1℉на Точноста : 0.1%±0.4° (со Исклучок на сонда грешка), за Складирање на животната Средина : -10-50℃ (-14-122℉), влажност

Декларирани спецификации

Item Type:
Dual Channel Thermocouple Thermometer
Material:
ABSWide Measuring Range
Temperature Unit:
℃/℉/K etc. can be selected
Display:
5-digit LCD display, the maximum display is 88888
Resolution:
0.1℃/0.1℉
Accuracy:
0.1%±0.4° (Excluding probe error)
Storage Environment:
-10-50℃ (-14-122℉), humidity
Working Environment:
-10-50℃(-14-122℉), 0-70%RH
Power Supply:
1 x 6F22 9V battery (Not included)Size
Weight:
Approx. 230g/0.5lbs
Instructions:
1. Open the package, take out the meter, install the battery, and put the battery cover and shockproof together. :
2. Press the POWER button to turn on the power supply (there will be a short stay at this time, which is a normal phenomenon), insert the measuring probe (thermocouple) into the measuring input port according to the positive and negative poles, and warm up for 1 minute. For the convenience of users, the instrument is equipped with three selectable temperature modes (℃/℉/K). If you need to select degrees Celsius, Fahrenhe :

Комплементите на стоката

Веста