• Новак
VViViD 12 x 10 Електронски Притисок Чувствителни Сублимација Топлина Притиснете Облека Машина w/Дигитални Readout

VViViD 12 x 10 Електронски Притисок Чувствителни Сублимација Топлина Притиснете Облека Машина w/Дигитални Readout

Оценка на стоката:
DEN 3599.76

Достапност
Производот е достапен

Притиснете карактеристики 12" x 10" platen, заврши со изолационен пена лист.Температурата капацитет до 320° C / 608° F. Напон : 110 V, Моќ : 960 W.Дигитални температура отчитување и контролер има вграден тајмер за точна контрола на температурата и одбројување часовникот за совршени резултати.Притисок активира, clamshell конфигурација conserves простор и се одликува со прилагодлива висина knob за директни, рацете на контрола на притискање на процесот.Лесно да се прилагоди притисокот на печатот за различни облека дебелини.На тефлон-обложени алуминиум топлина platen обезбедува дури и греење за да се спречи врел и обезбедува перфектни резултати во секое време.Идеален топлина притиснете за лична употреба.Одлична за употреба со Т-маици, кеси, други облеки, глувчето душеци, керамички плочки, плочки и други рамна површина предмети.Персонализација на вашата сопствена облека дома со VVi Vi D преносот на Топлината Притиснете.Нашата нова топлина притиснете ги комбинира дури и прилагодливи притисок со висока топлина за пренос на HTV винил дизајни на вашиот облека лесно и трајно.Со едноставен притисок на вредноста и јасен и прецизен дигитални readout за да знаете дека имате точно топлина што ви е потребно за секој даден проект, ништо не би можело да биде полесно да ги користат.Откако единица е на соодветна температура, само притиснете enter за да се започне со одбројување за да знаете колку долго да се применува притисок.Ве молиме имајте во предвид : Некои собранието е потребно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста