• Новак
ХСС 4241 Кобалт Повеќе Дупка 50 Големини Чекор Вежба Малку Сет Алатки Алуминиум Случај Метал Алатка за Дупчење Дрво, Метал Чекор Конус Вежба со YANGS JUNHU (Боја : Големина н

ХСС 4241 Кобалт Повеќе Дупка 50 Големини Чекор Вежба Малку Сет Алатки Алуминиум Случај Метал Алатка за Дупчење Дрво, Метал

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

Материјал : ХСС / High Speed Челик 4241. Hexa-Flatted месо тело : се вклопува во алат чак безбедно и го елиминира се лизга.Површински Третман : Титаниум обложена.Класичен high speed челик со титаниум слој за докажана способност и издржливост во дупчење дупки во пластика, алуминиум, бакар, од не ' рѓосувачки челик и многу други видови на лим.Лесно Дупчење : Две-fluted дизајн обезбедува побрзо, неспокојот сечење;Обезбедени со мал притисок и групи може да се намали преку дрвени, лим, челик и други површини.Идеален За DIY : Мал Дом и Воопшто Градење / Инженерство Користење(Без употреба на центар удар, лесно да се скрши, чекор вежба спецификации се применуваат.).Пакет се Вклучени : 1 x ХСС Чекор Вежба Малку Големина 2 : 5 Pcs Со Алуминиумска Случај/Opp вреќа : Опис : Материјал : High Speed Челик 4241(Погоден за workpieces со цврстина подолу 25 степени)Сечење материјал : Тенок железо плоча, алуминиумски материјал, изолација на одборот, ПВЦ одбор дрво( се препорачува дебелина е во 5mm) Карактеристики : 5 парче чекор вежба битови поставете го заменува 50 индивидуална вежба битови кој ви заштедува многу проблеми и простор,Две-flute дизајн ви дава побрзо, неспокојот сечење.Големи малку има 3-двострано месо тело и мали делчиња имаат хексадецимален месо тело за да се спречи лизгање во вежба chuck1. Ова е нов тип на ХСС 4241 челик голем чекор коси вежба кобалт обложени да се намали триењето и да ја стартувате cooler2. Кобалт челик со титаниум слој обезбедува битови имаат исклучителна трајност и ќе остане остри за многу години.3. Тоа се многу погодни за сечење дупки во различни материјали, вклучувајќи и јаглероден челик, месинг, дрво, пластика, итн.4.На битови дојде доставени во организирана алуминиум случај за лесно складирање и транспорт.5 This поставите е-мора да има за HVAC професионалци и DIY ентузијасти.6.Алуминиумска Кутија Пакет Големина : 15cm * 10.5 см * 4.2 cm (L * W * H)Тежина : 450g Пакетот вклучува : 1 x Алуминиумска Кутија / 1 x Opp Bag Notice : 1. За работата на рака вежба (над 550 W), дебелината е 1-2mm, и дупка со дијаметар е поголем од 14mm, клупа вежба е потребно. (Се препорачува да се вежба на работното парче со нерѓосувачки челик цврстина подолу 25 степени)2. За време на операција дупчење, водата се инјектира при дупчење за да се излади, кој ефикасно го продолжува работниот век на вежба. (Се препорачува брзина на 250~400)Вие сте многу добредојдовте да ја посетите нашата продавница.Ако имате било какви прашања, можете да испраќате пораки да се консултирате со услуги на клиентите.Услуги на клиентите е онлајн 24 часа на ден, а ќе се реши вашите прашања колку што е можно побрзо!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста