• Новак
Foret Силикони Enema Замена Совети Сет на 2 - Повеќето Удобно Мека Тенка Совет | Најдобри за Здравјето + Detox Colonic Очисти | Gerson Институт Препорачува | Не Токсични Медицински О

Foret Силикони Enema Замена Совети Сет на 2 - Повеќето Удобно Мека Тенка Совет | Најдобри за Здравјето + Detox Colonic

Оценка на стоката:
DEN 0.00

Достапност
Производот е достапен

???? #1 SOFTEST СИЛИКОНИ СОВЕТ : Ултра тенки, мека совет го прави вметнување нежно, лесно и болка-слободни.Совршен за да се користат со Хемороиди и други нестабилност.Вие и вашиот сокол заслужуваат љубов. ????СЕ ПРЕПОРАЧУВА ОД СТРАНА НА GERSON ИНСТИТУТ.Силиконски е супериорен во однос на расположливиот ПВЦ и црвено гумени како што е не-токсични и може да се ре-sterilized во врела вода.Најдолго трае и најефикасните за кафе enemas. ????НЕ-ТОКСИЧНИ + ОДРЖЛИВИОТ : Forêt Очисти користи најбезбедно, највисок квалитет на материјали за : Мирис, Не-Токсични, Пластични & Латекс Слободни, Стерилни, 100% медицински одделение силиконски, така што ќе се чувствуваат добро знае вашиот совет е како чисто како чувство, тоа ви остава. ????НАЈДОЛГ ДОЛЖИНА : Спречува пропаѓање, ви нуди врвна удобност, додава виси должина, и обезбедува хидратација повисоки во дебелото црево, кои ви даваат најефикасен colonic за наводнување.Заострените крајот има две дупки за најдобри течен проток. ????FORET ENEMA КОМПЛЕТ за ЗАМЕНА СОВЕТ : Премија за обновливи slimline катетер прилог наменета за Forêt, Врвот на дебелото Црево Чистење Комплет.Ако сакате да го користите овој совет за друг комплет, само бидете сигурни дека за да се премине проверка на мерења.Safe + високо-квалитетни материјали : без Мирис, нетоксичен, Пластични & Латекс Слободни, 100% медицински-одделение силиконски.Ултра-тенок, мека совет за нежно и лесно вметнување.Совршен за нестабилност (Хемороиди).Нашиот совет : користете w/ лубрикант (кокосово масло).Повеќе должина за високото дебелото црево наводнување, одлична за Кафе Enemas!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Веста